środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dożywocie za mord w Multikinie. Zabił z miłości?

Dożywocie za mord w Multikinie. Zabił z miłości?

Dożywocie za mord w Multikinie. Zabił z miłości?
Data publikacji: 2020-05-27 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 11:43
Wywietleń: 1562 456976

Na dożywocie Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał Michela F., który w grudniu 2018 r. zaatakował nożem dwóch mężczyzn w sali kinowej szczecińskiego Multikina. Jeden z pokrzywdzonych zmarł.

Policja natychmiast ujęła sprawcę (w jego ujęciu pomogli widzowie). Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Po przesłuchaniu oskarżyciel publiczny przedstawił mu dwa zarzuty: zabójstwo i usiłowanie zabójstwa (drugi mężczyzna został ciężko ranny). Jego proces rozpoczął się w październiku 2019 r. - postępowanie toczyło się z wyłączeniem jawności.

Jak doszło do mordu w Multikinie?

Przypomnijmy, za co odpowiadał. W grudniu 2018 r. Michael F. zadał nożem ciosy dwóm mężczyznom w wieku około 30 lat – byli widzami popołudniowego seansu, siedzieli na widowni (w sali kinowej były też dzieci). Rzucił się na mężczyzn tuż przed filmem, w czasie emisji reklam.

W ratowaniu pokrzywdzonych brali udział widzowie, bezpośredni świadkowie zdarzenia - reanimację rozpoczęto już w kinie. Jednak mężczyźni byli w ciężkim stanie. Pierwszy z nich miał liczne rany na szyi, klatce piersiowej i udzie. W karetce doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia. Do szpitala przy ul. Arkońskiej został dowieziony w stanie krytycznym. Od razu trafił więc na blok operacyjny. Nie udało się go uratować. Zmarł dwie godziny później. Drugi, z licznymi ranami ciętymi, trafił do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej.

Jaki był motyw ataku nożownika?

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami więc nie znamy motywu zbrodni. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że chodzi o zazdrość. Okazuje się, że obaj zaatakowani byli parą. Michel F. ich znał. Wcześniej był partnerem osoby, która nie przeżyła jego ataku.

Za dokonanie zbrodni sąd skazał Michaela F. na dożywocie. Poza tym skazany musi zapłacić osobie najbliższej zmarłemu oraz drugiemu pokrzywdzonemu zadośćuczynienie za doznaną krzywdę - po 100 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

(lw)

Fot. Robert Wojciechowski

 

Komentarze

do 2020-05-28 12:36:17
Nie mogło być "szwindlowane referendum" bo tego nie organizował PiS. Tylko PiS robi tak, że "prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Tylko Wódz Jarek może Polakom mówić jak postępować zgodnie z prawem.
2020-05-29 13:51:39
Dlaczego z wyłączeniem ?
Dlaczego z wyłączeniem jawności ? Prawdopodobnie jeden z nich to funkcjonariusz Partii Watykańskiej.
2020-05-29 12:21:58
@konstytucja
wybrana przez niecałe 23% Polaków w szwindlowanym referendum przy 48% frekwencji...
2020-05-28 12:36:17
fido
Największym siedliskiem homoseksualistów jest kościół katolicki.
2020-05-28 11:07:32
rot
Tęcza, lgbt i róbta co chceta, brawo. Prosimy o więcej promocji tych "wartośći".
2020-05-28 10:20:43
Re KONSTYTUCJA
Płacą ci w SZEKLACH czy EUrokowchozu walutą śmierdząca ONUCO ????
2020-05-28 07:56:48
Cdn+patriota=schizofrenik
To można wyleczyć
2020-05-27 23:22:33
Kalafior
Jeśli dostał dożywocie to czy zapłaci zadośćuczynienie?
2020-05-27 23:02:22
Patriota
POMORZE ZACHODNIE MUSI BYC WOLNE OD DEWIANTOW I ROZNEGO RODZAJU SODOMITOW!DLATEGO NIKT NORMALNY NIE ZAGLOSUJE NA TEGO PAJACA""WLODARZA"" WARSZAWKI.DLATEGO TO JEST OSTATNIA SZANSA DLA PANA PANIE PREZYDENCIE KRZYSTEK.WYSTARCZAJACO OSMIESZYL SIE PAN WYRAZAJAC ZGODE NA PLAC AFEWRZYSTY I LAPOWKARZA NIEJAKIEGO ADAMOWICZA>
2020-05-27 22:44:31
cdn
POMORZE ZACHODNIE MUSI BYC WOLNE OD DEWIANTOW I ROZNEGO RODZAJU SODOMITOW!DLATEGO NIKT NORMALNY NIE ZAGLOSUJE NA TEGO PAJACA""WLODARZA"" WARSZAWKI.DLATEGO TO JEST OSTATNIA SZANSA DLA PANA PANIE PREZYDENCIE KRZYSTEK.WYSTARCZAJACO OSMIESZYL SIE PAN WYRAZAJAC ZGODE NA PLAC AFEWRZYSTY I LAPOWKARZA NIEJAKIEGO ADAMOWICZA>
2020-05-27 19:59:10
KONSTYTUCJA !! KONSTYTUCJA !! KONSTYTUCJA !!
.
2020-05-27 18:59:54
@sprawy obojętne dla większości
Homofobia to zaburzenie osobowości radzę się leczyć , bo gdzie wiedza się kończy rządzi zabobon , kołtuństwo i gusła :))
2020-05-27 18:51:17
sprawy obojętne dla większości
Głosujcie na Biedro .On to rozpowszechni i jeszcze unia da kasę na rozwój tych środowisk .
2020-05-27 16:34:05
Amen
Z miłości do ...siebie