Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Dzieje się

Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-19 14:03
Dzieje się
 

Miejski Ośrodek Kultury w Policach, V Policki Festiwal Teatralna Elipsa Kreatywności, 5-7.07

Warsztaty, spektakle, happening, panele dyskusyjne - plan tego niezwykłego przedsięwzięcia jest naprawdę bogaty. Na scenie zaprezentują się artyści z Polski oraz z Niemiec. Zobaczymy m.in.: „Spowiedź masochisty" Teatru Brama, monodram Agnieszki Przepiórskiej „Tato nie wraca", „Zmysły" Teatru A3. Teatralna uczta rozpocznie się 2 lipca o godz. 16 od happeningu na ulicach Polic - „TEK- histeria prawdziwa”. Przemarsz w rytmach samby poprowadzi Bloco Pomerania. W jury zasiądą Wojciech Wysocki, Przemysław Walich oraz Paweł Niczewski. Warsztaty taneczne poprowadzi Paulina Woźniak, z ekspresji scenicznej - Damian Jacewicz, odbędą się też zajęcia z rytmu ciała, teatru przedmiotu. Szczegółowe informacje znaleźć na stronie internetowej www.tek.mok.police.pl.

źródło: www.tek.mok.police.pl. 

 

Szczecin Świadkowie historii", Salon ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej, 3 lipca, g. 17

W pierwszej części spotkania "Świadkowie historii" odbędzie się prelekcja, a w drugiej – rozmowa z zaproszonymi pionierami i młodymi mieszkańcami naszego miasta. Zostanie pokazany film archiwalny o powojennym Szczecinie, organizatorzy liczą także na pokaz fotografii, wokół których będą mogły toczyć się rozmowy i wspomnienia.

- Wszyscy jesteśmy świadkami historii, na naszych oczach dzieją się rzeczy ważne i zwykłe; każde zdarzenie odchodzi w przeszłość, ale nie znika bez śladu - mówi Anna Rutkowska z MBP. - Zostają nasze wspomnienia, zostają fotografie albo pamiątki, które zazwyczaj pieczołowicie przechowujemy, by przypominały nam to, co minęło. Spróbujmy powrócić do tamtych lat, wybierzmy się w podróż do miasta młodości dzisiejszych seniorów. 

Fotografie pokazane 3 lipca będą fotografiami dostarczonymi do biblioteki przez czytelników.

Spotkanie "Świadkowie historii" ma poprowadzić Maria Łopuch.

149002

 

Gryfiński Dom Kultury, spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos 4 lipca, g. 18.

Grupa Teatralna Gliptykos zaprasza na kolejną odsłonę przedstawienia zatytułowanego „Małe zamieszanie, czyli bombowy dzień z życia pewnego biura matrymonialnego". Spektakl ten to klasyczna komedia omyłek na pograniczu farsy, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i zabawnych sytuacji. W pewnym małym miasteczku pracownicy agencji zajmującej się kojarzeniem małżeństw, wytrąceni z wygodnej rutyny zapowiedzią ministerialnej kontroli, wpadają w popłoch. Spanikowani urzędnicy podejmują działania, które coraz bardziej komplikują sytuację. Tempo akcji gwałtownie przyspiesza aż do... wybuchowego finału.

Spektakl, odbędzie się w sobotę 4 lipca 2015 o godz. 18:00. Cena biletu to 15 zł. Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz Bartłomieja Szali. Ośmioletni Bartek urodził się z rozszczepem kręgosłupa. W procesie leczenia chłopca niezbędna jest systematyczna i specjalistyczna rehabilitacja. Można także wesprzeć Bartusia, wpłacając dowolną kwotę na konto: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem: 13985 Szala Bartłomiej - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.