wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Dzieje się

Dzieje się

Data publikacji: 2015-07-19 14:03
Wywietleń: 1379

Miejski Ośrodek Kultury w Policach, V Policki Festiwal Teatralna Elipsa Kreatywności, 5-7.07

Warsztaty, spektakle, happening, panele dyskusyjne - plan tego niezwykłego przedsięwzięcia jest naprawdę bogaty. Na scenie zaprezentują się artyści z Polski oraz z Niemiec. Zobaczymy m.in.: „Spowiedź masochisty" Teatru Brama, monodram Agnieszki Przepiórskiej „Tato nie wraca", „Zmysły" Teatru A3. Teatralna uczta rozpocznie się 2 lipca o godz. 16 od happeningu na ulicach Polic - „TEK- histeria prawdziwa”. Przemarsz w rytmach samby poprowadzi Bloco Pomerania. W jury zasiądą Wojciech Wysocki, Przemysław Walich oraz Paweł Niczewski. Warsztaty taneczne poprowadzi Paulina Woźniak, z ekspresji scenicznej - Damian Jacewicz, odbędą się też zajęcia z rytmu ciała, teatru przedmiotu. Szczegółowe informacje znaleźć na stronie internetowej www.tek.mok.police.pl.

źródło: www.tek.mok.police.pl. 

 

Szczecin Świadkowie historii", Salon ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej, 3 lipca, g. 17

W pierwszej części spotkania "Świadkowie historii" odbędzie się prelekcja, a w drugiej – rozmowa z zaproszonymi pionierami i młodymi mieszkańcami naszego miasta. Zostanie pokazany film archiwalny o powojennym Szczecinie, organizatorzy liczą także na pokaz fotografii, wokół których będą mogły toczyć się rozmowy i wspomnienia.

- Wszyscy jesteśmy świadkami historii, na naszych oczach dzieją się rzeczy ważne i zwykłe; każde zdarzenie odchodzi w przeszłość, ale nie znika bez śladu - mówi Anna Rutkowska z MBP. - Zostają nasze wspomnienia, zostają fotografie albo pamiątki, które zazwyczaj pieczołowicie przechowujemy, by przypominały nam to, co minęło. Spróbujmy powrócić do tamtych lat, wybierzmy się w podróż do miasta młodości dzisiejszych seniorów. 

Fotografie pokazane 3 lipca będą fotografiami dostarczonymi do biblioteki przez czytelników.

Spotkanie "Świadkowie historii" ma poprowadzić Maria Łopuch.

149002

 

Gryfiński Dom Kultury, spektakl Grupy Teatralnej Gliptykos 4 lipca, g. 18.

Grupa Teatralna Gliptykos zaprasza na kolejną odsłonę przedstawienia zatytułowanego „Małe zamieszanie, czyli bombowy dzień z życia pewnego biura matrymonialnego". Spektakl ten to klasyczna komedia omyłek na pograniczu farsy, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i zabawnych sytuacji. W pewnym małym miasteczku pracownicy agencji zajmującej się kojarzeniem małżeństw, wytrąceni z wygodnej rutyny zapowiedzią ministerialnej kontroli, wpadają w popłoch. Spanikowani urzędnicy podejmują działania, które coraz bardziej komplikują sytuację. Tempo akcji gwałtownie przyspiesza aż do... wybuchowego finału.

Spektakl, odbędzie się w sobotę 4 lipca 2015 o godz. 18:00. Cena biletu to 15 zł. Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz Bartłomieja Szali. Ośmioletni Bartek urodził się z rozszczepem kręgosłupa. W procesie leczenia chłopca niezbędna jest systematyczna i specjalistyczna rehabilitacja. Można także wesprzeć Bartusia, wpłacając dowolną kwotę na konto: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem: 13985 Szala Bartłomiej - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie