Piątek, 19 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Młode Wilki po raz dziesiąty. Jubileusz ważnego wydarzenia artystycznego

Data publikacji: 13 maja 2024 r. 17:33
Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2024 r. 17:33
Młode Wilki po raz dziesiąty. Jubileusz ważnego wydarzenia artystycznego
Festiwal „Młode Wilki” odbędzie się po raz 10. W programie tegorocznej edycji przewidziano koncerty, wystawy i wycieczkę. Fot. mat. organizatora  

Zbliża się jubileuszowa edycja festiwalu „Młode Wilki”. TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie prezentować będzie wystawę pokonkursową, która odbędzie się w dniach 15-18 maja br. Motywem przewodnim festiwalu jest w tym roku „Temat Rzeka”.

Na wystawie w TRAFO pokazane zostaną wybrane w otwartym naborze projekty studentów i studentek z polskich uczelni artystycznych. „Młode Wilki” uznawany jest za jeden z najważniejszych festiwali sztuki współczesnej w Polsce. Odbywa się on w Szczecinie od 2014 r. Na festiwalu prezentowane są: filmy eksperymentalne, performans, realizacje sound-art, rzeźby, instalacje, koncepcje niemożliwych do realizacji projektów artystycznych. W tym roku wyboru projektów dokonali: Zofia Nierodzińska (kuratorka i artystka), Stanisław Ruksza (kurator), Bartosz Zaskórski (muzyk i artysta, laureat konkursu Młode Wilki 15), oraz kuratorzy Festiwalu: Łukasz Jastrubczak i Anna Orlikowska.

Ideą festiwalu „Młode Wilki” jest krytyczna i konstruktywna refleksja nad istotnymi współczesnymi problemami artystycznymi i społeczno-politycznymi. Festiwal wspiera twórców młodego pokolenia, wkraczających w świat sztuki, dając im jednocześnie szansę zaistnienia w szerszym obiegu. Wielu uczestników poprzednich edycji festiwalu to dziś uznani artyści, m.in.: Jana Shostak, Grażyna Monika Olszewska, Adelina Cimochowicz, Bartosz Zaskórski, Marta Krześlak czy Horacy Muszyński.

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu „Młode Wilki” jest „Temat Rzeka”. Odbędzie się on w dniach 15-17 maja, natomiast wystawa finalistów zprezentowana będzie w Trafostacji Sztuki od 15 do 18 maja.

W programie tegorocznej edycji przewidziano koncerty, wystawy i wycieczkę.

15 maja w Lokatornym odbędą się warsztaty dźwiękowe pt.: „Wiatr jest głosem, a głos wiatrem” (od godz. 10 do 16), natomiast w Teatrze Kana zagra Rudger Power (g. 19). W czwartek, 16 maja - poza warsztatami dźwiękowymi w Lokatornym, odbędą się także trzy spotkania w Trafostacji Sztuki (godz. 17): Zofii Nierodzińskiej „Relacje, współdziałania, praktyki instytuujące i wycofywanie się. Płynne sojusze w polu sztuki”, Stanisława Rukszy „Koń przestraszony przez Lwa” – opowieść dygresyjna o niezrealizowanej wystawie oraz „Jak połączyć sztukę współczesną, mutanty, pieski i gry wideo (oraz muzykę)” Bartosza Zaskórskiego. O godz. 19, również w Trafo, rozpocznie się otwarcie wystawy „Temat Rzeka” z pracami takich artystów, jak: Anna Bielawska, Zuzanna Fluder, Borys Górski, Marcella Poroszanka, Marta Polończyk, Zuzanna Romańska, Michał Sikora, Natalia Skorupa, Magdalena Tryba, Mateusz Zubel.

17 maja w Lokatornym od godz. 11 odbędą się warsztaty dźwiękowe. O godz. 12 Wystawa Zina w OS17. O tej samej godzinie, ale w już w TRAFO, organizowane jest oprowadzanie po wystawie „Temat rzeka”. W ramach finału organizatorzy zapraszają na rejs statkiem Joanna (start: godz. 16.30, Bulwar Piastowski). O godz. 20. w OS 17 odbędzie się Koło Krzyż After (koncert i dj set).

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA