czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Kultura > Mistrzynie promocji czytelnictwa

Mistrzynie promocji czytelnictwa

Mistrzynie promocji czytelnictwa
Data publikacji: 2019-05-12 16:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-13 11:30
Wywietleń: 465 388918

Kolejnego ważnego wyróżnienia doczekała się Biblioteka Miejska w Goleniowie. Tym razem może pochwalić się drugim miejscem w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2018”.

Konkurs ten organizowany jest od lat przez mające swoją siedzibę w Warszawie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jak sama jego nazwa wskazuje, oceniane jest w nim przede wszystkim to, w jaki sposób lokalne ośrodki zachęcają do korzystania ze swoich zbiorów. Brane pod uwagę są więc między innymi oryginalność, liczba i jakość imprez oraz liczebność uczestników imprez. Imprez w bibliotece w Goleniowie odbywa się rzeczywiście wyjątkowo wiele – wśród nich były np. cieszące się ogromnym zainteresowaniem spotkania autorskie z profesorem Normanem Daviesem czy himalaistą Adamem Bieleckim. Ale kalendarz imprez zachęcających do czytania książek przebogaty jest na co dzień, biblioteka stała się małym domem kultury.

– Nagroda to dla nas prestiżowe wyróżnienie, bo przyznane przez organizację skupiającą bibliotekarzy z całej Polski i opiekującą się bibliotekami w całej Polsce – mówi kierująca placówką od 2015 roku dyrektor Anita Jurewicz. – Oczywiście bardzo nas ona motywuje do pracy, ale też udowadnia, że to co robimy, robimy dobrze.

Pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zajęła Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie. Nagroda za trzecie miejsce trafiła do Jastrzębia-Zdroju.

Tekst i fot. (lbp)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie