sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Tancerze Astry znowu najlepsi na świecie!

Tancerze Astry znowu najlepsi na świecie!

Tancerze Astry znowu najlepsi na świecie!
Data publikacji: 2019-11-18 00:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-23 15:41
Wywietleń: 2993 428350

W miniony weekend w czeskim mieście Liberec odbyły się Mistrzostwa Świata w Tańcu World Artistic Dance Federation, na których nie mogło zabraknąć reprezentantów Szczecina. Tancerze szczecińskiej Szkoły Tańca Astra na mistrzowskim podium stawali aż sześc razy, zdobywając dwa tytuły mistrza świata oraz po dwa tytuły wicemistrza świata i drugiego wicemistrza w kategoriach urban street dance i urban street dance fushion show.

Złoto do Szczecina w kategorii dzieci młodszych przywiozły duet i formacja z Astry. Nie mieli sobie równych obecni już mistrzowie świata w kategorii duety jouveniles Wiktoria Rzymska i Kinga Tokarzewska oraz formacja dziecięca w składzie: Zuzanna Lipińska, Zuzanna Maćkowiak, Gabriela Pęcherska, Oliwia Chowańska, Zuzanna Głogowska, Wiktoria Izotow, Martyna Łojko, Kornelia Nowak, Lena Putkiewicz, Zofia Ryczek, Weronika Wasilewska, Blanka Synowiec.

Tytuł wicemistrzów świata powędrował do szczecinian dwa razy. Srebrny medal w kategorii urban street dance fusion show otrzymała formacja dziecięca w składzie: Amelia Ruchlicka, Martyna Gębaczka, Kornelia Zenkowska, Natalia Siczek, Kinga Sołtys, Amelia Bogdanowicz, Martyna Wypchło, Blanka Synowiec oraz formacja jouveniles w składzie: Maria Filipowiak, Julia Gałęska, Zuzanna Giec, Nina Hen, Aleksandra Linnik, Zofia Loferska, Pola Pożniak, Zuzanna Rajewska, Emilia Stanisławska, Agata Zagiczek, Zuzanna Dul, Pola Januszewicz, Karina Panfil, Julia Małecka, Maria Usielska.

Z brązowymi medalami do Szczecina wróciła jedna formacja juniorska w składzie: Lilianna Dudzińska, Martyna Gębaczka, Amelia Ruchlicka, Weronika Aliszewska, Weronika Marcjanik, Alicja Gotowczyc, Kornelia Zenkowska, Zuzanna Senderowicz, Martyna Józefowicz, Hanna Przeradowska, Natalia Siczek, Franciszek Buńkowski, Kinga Sołtys, Amelia Bogdanowicz, Martyna Wypchło oraz jedna mini formacja dziecięca w składzie: Oliwia Chowańska, Zuzanna Głogowska, Wiktoria Izotow, Kornelia Nowak, Lena Putkiewicz, Agata Zagiczek, Zofia Ryczek, Weronika Wasilewska.

Osiągnięte wyniki cieszą, tym bardziej że dla przypieczętowania bardzo wysokiej pozycji, jaką wypracowali sobie szczecińscy tancerze z Astry, federacja taneczna World Artistic Dance Federation po raz drugi przyznała nominację do organizacji Mistrzostw Europy i Świata w tańcu szczecińskiej Szkole Tańca Astra i Szczecinowi. Tym samym 19-20 czerwca 2020 roku do naszego miasta po raz drugi przyjadą najlepsi tancerze na świecie!

(ip)

Fot. Szkoła Tańca Astra

Tancerze Astry znowu najlepsi na świecie! Tancerze Astry znowu najlepsi na świecie! Tancerze Astry znowu najlepsi na świecie! Tancerze Astry znowu najlepsi na świecie! Tancerze Astry znowu najlepsi na świecie!

Komentarze

Mama Julci
Najlepsza ekipa! Doskonałe osiągnięcia tak młodych dzieci. Gratulacje dla trenerek i myszek😁 jesteśmy dumni ❤️
2019-11-23 15:37:58
Edyta
Gratulacje
2019-11-22 10:52:53
Edyta
Wielkie gratulacje dla tancerzy i trenerek Pauli i Matyldy za trud i wielkie osiagniecia
2019-11-22 10:51:08
Anna Wojtkiewicz
Gratulacje dziewczynki
2019-11-21 14:10:39
Jutyna
Wielkie brawa i gratulacje :)
2019-11-21 12:40:21
Jola viocia
Brawa dla Oliwki Chowańskiej jesteś najlepsza
2019-11-19 22:08:49
Anna
Ogromne gratulacje dla tancerzy i trenerów!Taki sukces to powód do dumy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.
2019-11-19 19:58:46
Tata Łukasz
Gratulacje dla wszystkich ciężko pracujących tancerzy! Rodzice są z Was dumni 👍🏆
2019-11-19 18:52:57
Szczęśliwi rodzice Zuzy😊
Gratulacje dla dzieci i trenerów jesteśmy z Was dumni i szczęśliwi że dzięki p. Pauli p. Matyldy i p. Kasi osiągamy tak wielkie sukcesy na Świecie i w Polsce. Dziękujemy za poświęcenie i zaangażowanie trenerom oraz pracownikom S. T. ASTRA za sukcesy które osiągają nasze dzieciaczki bo to zasługa wielu ludzi którzy poświęcają się całym sercem aby ich wychowankowie osiagali takie sukcesy.
2019-11-19 16:32:21
Roberto
Grtulacje ! Tak trzymać, tym bardziej, że to dopiero początek :)
2019-11-19 10:43:25
Daria-mama
Gratuluję wszystkim tancerkom, tancerzom i brawa dla trenerów. Duma rozpiera.
2019-11-18 21:37:58
Małgorzata Głogowska
Gratulacje dziewczyny! Uwielbiam Was oglądać! Doskonalcie się dalej i czerpcie z tego radość. Bądźcie jedną wspaniałą rodziną. Dziękujemy trenerkom za ich zaangażowanie i pokazanie fajnego sposobu na życie.
2019-11-18 16:06:27
Słwek
Gratulacje dla całego ASTRY A w szczególności dla mojej córki Korneli
2019-11-18 14:35:47
Super Astra
SUPERRR....Moja córką tańczy w astrze. Mam nadzieję że też kiedyś będzie mistrzem. Gratulacje
2019-11-18 14:17:09
Gosia
Jeszcze raz gratulacje dla dziewczyn i Pani Pauli oraz Matyldy!!!!!
2019-11-18 12:22:10
Jsg
Gratulacje!! Tak Trzymać!
2019-11-18 11:49:40
JSG
Gratulację!!! Tak trzymać !!!!
2019-11-18 11:48:34
Przemek
Wielkie gratulacje dla zawodnikow oraz instruktorek... to one sa "ojcami" tych sukcesow.. wielkie brawa
2019-11-18 11:38:51
Kasia- dumna mama
Brawo! Gratulacje dla tancerek i trenerów! Najlepsza szkoła tańca w Szczecinie!
2019-11-18 11:33:30
Ola
Bardzo się cieszymy, że mamy takie zdolne dzieci w mieście:))
2019-11-18 11:29:50
Jarek
Super!!!! Wielkie gratulacje dla wszystkich dzieciaków tak trzymać👏👏🎉🎉🎉👍 Gratuluję również kadrze trenerskiej 🎉🎉🎉🎉 bardzo dobra robota👍
2019-11-18 11:07:24
Rafał Rzymski 😉
Gratulacje dla Wszystkich uczestników 👊.
2019-11-18 10:34:30
Ania
Super Wielkie brawa i gratulacje dla najlepszych tancerzy w Szczecinie Astra górą!!!!!jesteśmy dumni
2019-11-18 10:30:32
Małgorzata
Gratulacje! Brawo dla dziewczyn i trenerek!!!Astra górą!!!
2019-11-18 10:28:25
Katarzyna
Super gratulacje najlepsi na świecie ❤❤❤❤❤🤗🤗🤗
2019-11-18 10:22:41
Czytelnik
Brawo!!! Nasza duma:)
2019-11-18 10:20:47
Gratulacje
GRATULACJE 💋 Jesteśmy dumni 👍
2019-11-18 10:16:53
Magda
Gratulacje ! Brawo Dziewczynki :)
2019-11-18 10:16:06
GRATULACJE
Gratulacje 👏 dla wspaniałych tancerzy i świetnych trenerów Szkoły „Astra „ ze Szczecina. Nasi Mistrzowie 🥰
2019-11-18 10:15:05
Sylwia Siczek
Brawa i gratulacje dla Wszystkich tancerzy za ciężką pracę.
2019-11-18 10:05:44
Tancerki z Astry górą!
Gratulacje dla szczecińskich tancerek i ich trenerek z Astry 👍🏻😀
2019-11-18 10:04:56
Pati
Super:) Gratulacje dla tancerzy z naszego miasta:) Jesteśmy dumni, że mamy tak zdolną młodzież w naszym mieście:)))
2019-11-18 10:04:37
Dumna mama
Gratulacje. Świetna wiadomość! Szkoła Tańca Astra najlepsza! Możemy być tylko dumni z naszych szczecinskich tancerzy i ich trenerów, oby więcej sukcesów w Polsce i na świecie.
2019-11-18 09:52:16
Szczecin jest super!
Nasi tancerze są zawsze na mistrzowskim poziomie❤ BRAWO ASTRA!!!
2019-11-18 09:50:36
Paulina
Gratulacje dla wszystkich 😁