czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Miłość i Metallica

Miłość i Metallica

Miłość i Metallica
Data publikacji: 2016-02-17 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 232 2973

„ROCK'n'Ballet", wspólny spektakl Opery na Zamku i Vorpommern Theater z Greifswaldu, zostanie premierowo pokazy w najbliższą niedzielę w Szczecinie. W czwartek, twórcy przedstawienia opowiadali o nim dziennikarzom.

- Według pierwotnego pomysłu, spektakl miał być baletem do muzyki Pink Floyd - mówi Jacek Jekiel, dyrektor szczecińskiej opery. - Niestety, rozmowy z Rogerem Watersem nie zakończyły się niczym konstruktywnym. Po rozmowach z naszym niemieckim partnerem postawiliśmy na rock progresywny.

Bohaterem „Rock'n'ballet" jest młody chłopak, zmęczony swoim codziennym życiem. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze kobietę. To początek dość odrealnionej historii, o której nie wiadomo, czy rozgrywa się naprawdę czy jest tylko wytworem wyobraźni głównego bohatera. Jej tłem będą hity takich grup jak Queen, Led Zeppelin, Rolling Stones, Pink Floyd, Metallica czy Depeche Mode.

Autorami choreografii są Robert Glumbek (jego pomysły mogliśmy docenić podczas „Ogniw", zrealizowanych w szczecińskiej operze do muzyki Witolda Lutosławskego) i Jochen Heckmann.

- Nie słuchałem kiedyś muzyki rockowej, więc teraz odkryłem ją na nowo. Zastanawiałem się, czy da się do niej stworzyć choreografię. Teraz już wiem, że tak i że jest to świetna zabawa - opowiada Glumbek. Heckmann dodaje: - Zastanawialiśmy się nad doborem muzyki: czy ma to być coś mocniejszego jak Rammstein, czy raczej coś lżejszego. Uznaliśmy, iż nie można słuchacza zmęczyć jednym stylem i postawiliśmy na rockową różnorodność.

Zespół, złożony z tancerzy z obu teatrów, wystąpi w kostiumach zaprojektowanych przez Adrianę Mortelliti. Skórzane stroje mają być utrzymane głownie w czerni, ale część z nich będzie intensywnie czerwona, eksponująca zmysłowość. Taniec ma też być wzmacniany przez efekty świetlne. 

Przedstawienie premierowe rozpocznie się o godz. 19 w niedzielę. Wystąpią m.in. Kseniia Naumets -Snarska, którą pamiętamy ze świetnej roli w „Dziejach grzechu", oraz Paweł Wdówka, laureat Bursztynowego Pierścienia za występ w „Odcieniach namiętności".©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: O nowym spektaklu w szczecińskiej operze opowiadali w czwartek jego twórcy: (od prawej) Robert Glumbek, Jacek Jekiel i Jochen Heckmann

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy