Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Ciocią Fiką

Data publikacji: 02 kwietnia 2024 r. 21:07
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2024 r. 21:07
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Ciocią Fiką
fot. Agata Jankowska Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci świętowano w Księgarni Zamkowej z Małgorzatą Narożną, czyli Ciocią Fiką.  

Szczecin włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. W Księgarni Zamkowej wybrane pozycje literatury dla najmłodszych czytała i omawiała Małgorzata Narożna, czyli Ciocia Fika.

- Dzisiaj jest najpiękniejsze święto na świecie. Wiecie jakie? - pytała organizatorka podczas wtorkowego spotkania z dziećmi. - To Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. 

Mali słuchacze, w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, poznali takie książki, jak między innymi: "Pan Kuleczka", "Kolorowy potwór", "Florka" czy "Mama Mu na rowerze". Dzieci aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu, ponieważ miało ono formę swobodnej rozmowy, podczas której prowadząca, czyli Ciocia Fika, zadawała różne pytania. Były rozmowy o emocjach, autyzmie, strachu, potworach i wielu innych sprawach, które porusza dziecięca literatura. Nie zabrakło wygłupów w wykonaniu prowadzącej, co zachęciło dzieciaki do interakcji i poznawania nowych propozycji czytelniczych. Trzeba zaznaczyć, że mali uczestnicy Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci mają swoich ulubionych bohaterów literackich i doskonale orientują się w wielu tytułach.

Spotkanie w Księgarni Zamkowej rozpoczęło się o godzinie 14. Kolejne czytanie odbyło się dwie godziny później.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony przez Ibby (International Board on Books for Young People) w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, czyli 2 kwietnia. Organizatorzy chcą promować wartościową literaturę wśród najmłodszych czytelników i zachęcić ich, aby częściej sięgali po książki. Hasłem tegorocznej edycji jest „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”, a gospodarzem Japońska Sekcja Ibby. ©℗

(aj)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA