Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Mała książka – wielki człowiek

Data publikacji: 2018-11-09 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-09 12:50
Mała książka – wielki człowiek
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie wydała swoim najmłodszych czytelnikom 174 Wyprawki Czytelnicze, które mają zachęcić do rodzinnej lektury. To efekt akcji Instytutu Książki pod hasłem "Mała książka - wielki człowiek", w którą zaangażowała się szczecińska instytucja. Właśnie minął półmetek tego przedsięwzięcia. 

Idea jest prosta: każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z trzech tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka. W zestawie jest również broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania oraz podpowiada, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Wyprawka to także Karta Małego Czytelnika, przeznaczona do zbierania naklejek.

- W akcji biorą udział wszystkie filie, z wyjątkiem filii 13 i 24, bo tam po prostu nie ma zbiorów książek dla dzieci - informuje Dariusz Bitner z MBP.

W skali kraju wyprawki otrzymało 13 tysięcy dzieci.

(as)

Fot. MBP

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA