poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Laureat naszej nagrody teatralnej u boku Pieczyńskiego. W filmie „Krew Boga"

Laureat naszej nagrody teatralnej u boku Pieczyńskiego. W filmie „Krew Boga"

Laureat naszej nagrody teatralnej u boku Pieczyńskiego. W filmie „Krew Boga"
Data publikacji: 2019-06-13 22:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-21 15:35
Wywietleń: 836 396378

W filmie „Krew Boga", który w piątek (14 czerwca) trafi na ekrany kin, wystąpił aktor szczecińskiego Teatru Współczesnego - Konrad Beta, laureat Srebrnej Ostrogi (za najlepszy debiut sceniczny w „Męczennikach” Mariusa von Mayenburga w reżyserii Anny Augustynowicz), czyli plebiscycie teatralnym „Kuriera Szczecińskiego" - pn. Bursztynowy Pierścień. Aktor jest absolwentem PWST w Krakowie. W Teatrze Współczesnym zadebiutował w tytułowej roli w spektaklu „Piotruś Pan”. Na tej scenie gra w takich przedstawieniach, jak: „Fanny i Alexander”, „Najlepsza wiosna” (na zdjęciu - Konrad Beta), „Bzik. Ostatnia minuta”, „Pustostan”, „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”.

„Krew Boga" to najnowszy film nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Bartosza Konopki – twórcy głośnego „Królika po berlińsku” i docenionego przez widzów i krytyków obrazu - „Lęk wysokości”. Jak na swojej stronie internetowej zapewnia dystrybutor filmu, „Krew Boga” to posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i kościoła, formą przypominająca bezkompromisowe dzieła Nicolasa Windinga Refna oraz serialowy hit „Gra o tron”. W rolach głównych występują: Krzysztof Pieczyński („Belfer”, „Ziarno prawdy”, „Jack Strong”), Karol Bernacki („Amok”), Jacek Koman („Moulin Rouge!”, „Son of a Gun”, „Ziarno prawdy”), Wiktoria Gorodeckaja, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie oraz jeden z najoryginalniejszych współczesnych performerów – Francuz, Olivier de Sagazan.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie