sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Kulturalny sylwester

Kulturalny sylwester

Kulturalny sylwester
Data publikacji: 2016-12-27 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-21 21:16
Wywietleń: 804 191026

Jak co roku, szczecińskie instytucje kulturalne zapraszają na powitanie Nowego Roku. Wśród nich są propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Teatr Lalek Pleciuga proponuje rozpocząć sylwestrową zabawę już w samo południe. 31 grudnia o godz. 12 w Pleciudze zaprezentowany zostanie spektakl dla małych widzów „Świąteczna sałatka". To urocza i zabawna opowieść o przyjaźni, odwadze i poszukiwaniu siebie. Podczas świątecznych przygotowań pewna marchewka postanawia sprzeciwić się warzywnemu przeznaczeniu i zamiast skończyć w sałatce – zwiedzić świat, poznać ludzi, znaleźć kogoś wyjątkowego. Natomiast o godzinie 20 w Pleciudze zacznie się sylwestrowy wieczór dla dorosłych. W programie: spektakl „Disco macabre”, losowanie nagród, poczęstunek i artystyczne niespodzianki.

W Teatrze Współczesnym będzie można zobaczyć „Raj dla opornych”, czyli drugą część „Seksu dla opornych". Po spektaklu aktorzy Teatru Współczesnego zaproszą widzów do udziału w quizach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Wieczór zakończy wspólny noworoczny toast we foyer teatru (około godz. 22:30). Teatr Polski zaprasza na rewię kabaretową, która zacznie się o godz. 19 na Dużej Scenie, a następnie na wykwintny bufet, szampana i loterię fantową.

W Filharmonii Szczecińskiej 31 grudnia o godz. 20 zacznie się koncert „Blues Brothers", na którym zabrzmią piosenki z filmu o tym samym tytule w aranżacjach Wiesława Świderskiego. Zagra orkiestra symfoniczna Filharmonii, którą poprowadzi Bassem Akiki, a zaśpiewają Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Jolanta Szczepaniak. Koncert zostanie powtórzony 1 stycznia o godz. 17. W Zamku Książąt Pomorskich 31 grudnia galerie wystawowe będą czynne w godz. 11.00-14.00. Wstęp bezpłatny. 

(szymw)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

 

 

Komentarze

hehehe
Według płk. Mazguły Stan wojenny też był wydarzeniem kulturalnym!
2016-12-28 14:24:53
.
Ciekawe, czy kulturalni będą też ludzie na miejskim sylwestrze..
2016-12-28 07:43:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy