Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Kto do nagrody?

Data publikacji: 2016-02-01 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Kto do nagrody?
 

Do końca lutego można zgłaszać kandydatów do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin oraz tytułu Mecenasa Kultury Szczecina. Laureat tej pierwszej odbierze czek na 40 tysięcy złotych, wyróżnieniem dla Mecenasa jest pamiątkowa statuetka.

Zgłoszenia mogą składać pełnoletni mieszkańcy miasta oraz osoby prawne i podmioty nieposiadające osobowości prawnej z siedzibą w Szczecinie. Wyłączeni z tego prawa są członkowie Prezydenckiej Rady Kultury. Zgodnie z regulaminem, każdego roku można przyznać nie więcej niż jedną Nagrodę Artystyczną (indywidualną lub zbiorową) i nie więcej niż jeden tytuł Mecenasa. W szczególnych przypadkach możliwe jest nieprzyznanie tych wyróżnień.

Zgodnie z regulaminem, ze wszystkich zgłoszonych, członkowie komisji Rady Miasta i Prezydencka Rada Kultury na wspólnym posiedzeniu, wskazują od trzech do pięciu artystów, którzy ich zdaniem najbardziej zasługują na wyróżnienie. Tytuł Mecenasa zwykle przyznawany jest za największy finansowy wkład w działalność kulturalną. Ostatecznych zwycięzców wskazuje prezydent miasta.

Nagroda Artystyczna trafia do twórców i artystów ze Szczecina, za wybitne osiągnięcia, które miały miejsce w uprzednim roku kalendarzowym. Na liście laureatów są m.in. Krzysztof Meisinger, Natalia Szostak, Łona i Webber, Sylwester Ostrowski, Zespół Teatru Współczesnego, Anna Wojsznis, Krzysztof Ked Olszewski i Wojciech Zieliński.

Mecenas Kultury musi wykazać się pracą na rzecz realizowanych na terenie Szczecina przedsięwzięć kulturalnych lub działalnością w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i ochrony zabytków. Z prawa kandydowania wyłączone są podmioty, które mają prawny obowiązek realizowania takich zadań. Minimalny wkład finansowy pretendenta nie może być niższy niż 10 tys. zł. W latach ubiegłych statuetki mecenasów odbierali m.in.: firmy CALBUD i Epa czy Hotel Radisson.

Formularze zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz w Biurze Obsługi Interesanta sala nr 62. Zgłoszenia mogą być przesyłane na adres Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin - pocztą, faksem bądź pocztą elektroniczną lub składane osobiście w Biurze Obsługi Interesantów.

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Laureatem ubiegłorocznej Nagrody Artystycznej został Krzysztof Meisinger

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2016-02-02 17:04:07
Odbiło wam z tymi nagrodami. Jaki artysta, jaka nagroda, za co? Normalny Wąchock z tego Szczecina. Jakiś nawiedzony kładzie kolorowe opony na placu Zamenhofa i drze paszczęki, że to sztuka. A głupki łykają to jak gąsiory.
Zdjęcia
2016-02-01 15:40:05
Może dla miasta, które promuje artystów od penisów w wosku.
mm
2016-02-01 15:05:50
Dlaczego Kurier pomija osobę Edwarda Golemy jako Mecenasa Kultury? Proszę napisać, jaki był jego wkład w kulturę miasta?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA