poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Kto artystą, kto mecenasem?

Kto artystą, kto mecenasem?

Kto artystą, kto mecenasem?
Data publikacji: 2016-03-02 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1211 121908

Zakończyło się zbieranie wniosków do tegorocznej Nagrody Artystycznej Miasta oraz tytułu Mecenasa Kultury. Obecnie trwa ich weryfikacja formalna. Wiadomo, że wpłynęło 57 kandydatur artystów i 5 propozycji mecenasów.

Po jej zakończeniu, lista zostanie przedstawiona Prezydenckiej Radzie Kultury i członkom komisji kultury Rady Miasta. To oni, na wspólnym posiedzeniu nominują tych, którzy najbardziej ich zdaniem wybijali się artystycznie w ubiegłym roku (zwykle są to trzy nazwiska). Wskażą też firmę lub osobę najbardziej zasłużoną dla działalności na rzecz szczecińskiej kultury.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 5 kwietnia w szczecińskiej filharmonii. Towarzyszyć jej będzie koncert gwiazd: Miki Urbaniak, Pauliny Przybysz, Michała Grobelnego, Yaha Supreme, Kelvina Sholara i Sylwestra Ostrowskiego. Uroczystość poprowadzi Beata Tadla. Bilety są do nabycia na stronie bilety.fm

Nagroda Artystyczna i czek na 40 tysięcy złotych trafia do twórców i artystów ze Szczecina, za wybitne osiągnięcia, które miały miejsce w uprzednim roku kalendarzowym. Na liście laureatów są m.in. Krzysztof Meisinger, Natalia Szostak, Łona i Webber, Sylwester Ostrowski, Zespół Teatru Współczesnego, Anna Wojsznis, Krzysztof Ked Olszewski i Wojciech Zieliński.

Mecenas Kultury musi wykazać się pracą na rzecz realizowanych na terenie Szczecina przedsięwzięć kulturalnych lub działalnością w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i ochrony zabytków. Z prawa kandydowania wyłączone są podmioty, które mają prawny obowiązek realizowania takich zadań. Minimalny wkład finansowy pretendenta nie może być niższy niż 10 tys. zł. W latach ubiegłych statuetki mecenasów odbierali m.in.: firmy CALBUD i Epa czy Hotel Radisson.

(kas)

Fot. arch.
Komentarze

Wielki finał
Już wiadomo, że finał Nagrody Artystycznej Miasta będzie miał charakter prowincjonalnego "Tańca z gwiazdami".
2016-03-04 13:27:32
Nagrody
Jeżeli patrzeć na dokonania artystyczne, które były nagłaśniane medialnie, to zdecydowanie Łona i Webber, S. Ostrowski też z tym swoim jazzem ostro atakuje ;)
2016-03-03 08:00:46
Jedynym artystą jest ten od FRYGI. A mecenasem ten co POzwolił POstawić
Filharmonię W TYM MIEJSCU/
2016-03-02 18:08:19
magnum
Mecenasem Kultury jest niejaki Edward Golema, co powinno być dla miasta raczej powodem do obciachu niż dumy... Dlatego mamy aż tylu kandydatów na mecenasów....
2016-03-02 16:50:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy