czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Kultura > Kto artystą, kto mecenasem?

Kto artystą, kto mecenasem?

Kto artystą, kto mecenasem?
Data publikacji: 2016-03-02 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 1726 121908

Zakończyło się zbieranie wniosków do tegorocznej Nagrody Artystycznej Miasta oraz tytułu Mecenasa Kultury. Obecnie trwa ich weryfikacja formalna. Wiadomo, że wpłynęło 57 kandydatur artystów i 5 propozycji mecenasów.

Po jej zakończeniu, lista zostanie przedstawiona Prezydenckiej Radzie Kultury i członkom komisji kultury Rady Miasta. To oni, na wspólnym posiedzeniu nominują tych, którzy najbardziej ich zdaniem wybijali się artystycznie w ubiegłym roku (zwykle są to trzy nazwiska). Wskażą też firmę lub osobę najbardziej zasłużoną dla działalności na rzecz szczecińskiej kultury.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 5 kwietnia w szczecińskiej filharmonii. Towarzyszyć jej będzie koncert gwiazd: Miki Urbaniak, Pauliny Przybysz, Michała Grobelnego, Yaha Supreme, Kelvina Sholara i Sylwestra Ostrowskiego. Uroczystość poprowadzi Beata Tadla. Bilety są do nabycia na stronie bilety.fm

Nagroda Artystyczna i czek na 40 tysięcy złotych trafia do twórców i artystów ze Szczecina, za wybitne osiągnięcia, które miały miejsce w uprzednim roku kalendarzowym. Na liście laureatów są m.in. Krzysztof Meisinger, Natalia Szostak, Łona i Webber, Sylwester Ostrowski, Zespół Teatru Współczesnego, Anna Wojsznis, Krzysztof Ked Olszewski i Wojciech Zieliński.

Mecenas Kultury musi wykazać się pracą na rzecz realizowanych na terenie Szczecina przedsięwzięć kulturalnych lub działalnością w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i ochrony zabytków. Z prawa kandydowania wyłączone są podmioty, które mają prawny obowiązek realizowania takich zadań. Minimalny wkład finansowy pretendenta nie może być niższy niż 10 tys. zł. W latach ubiegłych statuetki mecenasów odbierali m.in.: firmy CALBUD i Epa czy Hotel Radisson.

(kas)

Fot. arch.
Komentarze

Wielki finał
Już wiadomo, że finał Nagrody Artystycznej Miasta będzie miał charakter prowincjonalnego "Tańca z gwiazdami".
2016-03-04 13:27:32
Nagrody
Jeżeli patrzeć na dokonania artystyczne, które były nagłaśniane medialnie, to zdecydowanie Łona i Webber, S. Ostrowski też z tym swoim jazzem ostro atakuje ;)
2016-03-03 08:00:46
Jedynym artystą jest ten od FRYGI. A mecenasem ten co POzwolił POstawić
Filharmonię W TYM MIEJSCU/
2016-03-02 18:08:19
magnum
Mecenasem Kultury jest niejaki Edward Golema, co powinno być dla miasta raczej powodem do obciachu niż dumy... Dlatego mamy aż tylu kandydatów na mecenasów....
2016-03-02 16:50:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie