niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Kultura > Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej

Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej [GALERIA]

Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej
Data publikacji: 2019-05-24 22:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-25 18:23
Wywietleń: 798 393230

Piątkowa premiera Teatru 6 i PÓŁ z Gryfińskiego Domu Kultury zgromadziła wielu sympatyków młodzieżowej grupy.

W spektaklu pt. „Stoję sobie na drodze” bohaterki mierzą się ze swoimi słabościami. Próbują ustalić swoje potrzeby i odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących życiowych wyborów. Głównym rekwizytem wykorzystanym w przestawieniu są drabiny. Symbolika tego przedmiotu oraz związanych z nim czynności jest niezwykle szeroka. Młode aktorki w scenicznych działaniach m.in. wspinały się po drabinach i z nich schodziły, wolno i szybko, siedziały na nich, przechodziły pod nimi i dźwigały je na plecach – a do każdej z tych czynności można było przywołać przypisane jej kulturowe odniesienie (w literaturze i sztuce motyw drabiny był wykorzystywany wielokrotnie i w różnych kontekstach) lub też pokusić się o własną interpretację. Całość została wzbogacona o muzykę graną na żywo. Widzowie gromkimi brawami nagrodzili premierowy spektakl gryfińskiego teatralnego zespołu.

Tekst i fot. (akme)

Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej Premiera Teatru 6 i PÓŁ. Drabiny w roli głównej

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie