Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Kotłownia - głos młodych

Data publikacji: 2018-06-01 17:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Kotłownia - głos młodych
 

Czternaście spektakli zaprezentowało się podczas jubileuszowego X Przeglądu Małych Form Teatralnych „Kotłownia”. Tegoroczne Grand Prix otrzymali młodzi aktorzy z IX Liceum Ogólnokształcącego za szekspirowski spektakl „Burza”.

Młodzież ze szczecińskich i stargardzkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych we wtorek i środę prezentowała spektakle na motywach utworów klasycznych lub w oparciu o własne scenariusze. Już po raz dziesiąty IX Liceum Ogólnokształcące zorganizowało Kotłownię. Jak powiedziała organizatorka wydarzenia, polonistka IX LO Anna Parchimowicz w ciągu dziesięciu lat zmieniły się formy wyrazu, lecz sprawy o jakich chcą mówić młodzi ludzie pozostają niezmienne. Dodała, że młodzież wciąż bardzo chętnie angażuje się w przedsięwzięcia teatralne, by w ten sposób wyrazić siebie.

Jury konkursowe, w którym zasiadali m.in. znakomici aktorzy Teatru Współczesnego Anna Januszewska i Grzegorz Młudzik przyznało nagrodę główną Grand Prix oraz trzy pierwsze nagrody i wyróżnienia dla poszczególnych aktorów.

- Kiedyś to wy będziecie nieśli na swoich barkach to, co w zawodzie aktora jest najważniejsze. Z przyjemnością oglądaliśmy wasz zapał i entuzjazm, choć widać też ile jeszcze zostało wam do przepracowania. Dziękujemy za dwa dni wspaniałego przeżycia - powiedziała podczas wręczenia nagród Anna Januszewska.

Grand Prix otrzymali uczniowie IX LO i Gimnazjum nr 42 za spektakl "Burza" W. Szekspira. Pierwsze miejsce zajął spektakl "Mój Herbert" uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 z oddziałami gimnazjalnymi. Drugie miejsce otrzymał spektakl "Post-Hamlet" uczniów IX LO, zaś trzecie - "Podróże z Herbertem" Technikum Technologii Cyfrowych. Nagroda publiczności w pierwszym dniu przeglądu powędrowała do IX LO za spektakl "Post-Hamlet", natomiast w drugim dniu przeglądu do uczniów SP 53 z oddziałami gimnazjalnymi za spektakl "Plan-R". Wyróżnienia dla najlepszych aktorów otrzymali: Klaudia Wiśniewska z IX LO, Klaudia Fecak z TTC, Bartosz Świątek z SP8 oraz dwóch aktorek ze spektaklu "Pasja" II LO.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Uczniowie z Gimnazjum nr 6 w Szczecinie w spektaklu „Podróże z Herbertem”. 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ