czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Kotłownia - głos młodych

Kotłownia - głos młodych

Kotłownia - głos młodych
Data publikacji: 2018-06-01 17:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Wywietleń: 1911 330958

Czternaście spektakli zaprezentowało się podczas jubileuszowego X Przeglądu Małych Form Teatralnych „Kotłownia”. Tegoroczne Grand Prix otrzymali młodzi aktorzy z IX Liceum Ogólnokształcącego za szekspirowski spektakl „Burza”.

Młodzież ze szczecińskich i stargardzkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych we wtorek i środę prezentowała spektakle na motywach utworów klasycznych lub w oparciu o własne scenariusze. Już po raz dziesiąty IX Liceum Ogólnokształcące zorganizowało Kotłownię. Jak powiedziała organizatorka wydarzenia, polonistka IX LO Anna Parchimowicz w ciągu dziesięciu lat zmieniły się formy wyrazu, lecz sprawy o jakich chcą mówić młodzi ludzie pozostają niezmienne. Dodała, że młodzież wciąż bardzo chętnie angażuje się w przedsięwzięcia teatralne, by w ten sposób wyrazić siebie.

Jury konkursowe, w którym zasiadali m.in. znakomici aktorzy Teatru Współczesnego Anna Januszewska i Grzegorz Młudzik przyznało nagrodę główną Grand Prix oraz trzy pierwsze nagrody i wyróżnienia dla poszczególnych aktorów.

- Kiedyś to wy będziecie nieśli na swoich barkach to, co w zawodzie aktora jest najważniejsze. Z przyjemnością oglądaliśmy wasz zapał i entuzjazm, choć widać też ile jeszcze zostało wam do przepracowania. Dziękujemy za dwa dni wspaniałego przeżycia - powiedziała podczas wręczenia nagród Anna Januszewska.

Grand Prix otrzymali uczniowie IX LO i Gimnazjum nr 42 za spektakl "Burza" W. Szekspira. Pierwsze miejsce zajął spektakl "Mój Herbert" uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 z oddziałami gimnazjalnymi. Drugie miejsce otrzymał spektakl "Post-Hamlet" uczniów IX LO, zaś trzecie - "Podróże z Herbertem" Technikum Technologii Cyfrowych. Nagroda publiczności w pierwszym dniu przeglądu powędrowała do IX LO za spektakl "Post-Hamlet", natomiast w drugim dniu przeglądu do uczniów SP 53 z oddziałami gimnazjalnymi za spektakl "Plan-R". Wyróżnienia dla najlepszych aktorów otrzymali: Klaudia Wiśniewska z IX LO, Klaudia Fecak z TTC, Bartosz Świątek z SP8 oraz dwóch aktorek ze spektaklu "Pasja" II LO.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Uczniowie z Gimnazjum nr 6 w Szczecinie w spektaklu „Podróże z Herbertem”. 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie