środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Kontrapunkt rozstrzygnięty

Kontrapunkt rozstrzygnięty

Kontrapunkt rozstrzygnięty
Data publikacji: 2017-04-28 22:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 372 248619

Grand Prix dla "Zapolska Superstar" w reżyserii Anety Groszyńskiej i w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, a Główna Nagroda Jury dla „Punktu zero: Łaskawe" w reżyserii Janusza Opryńskiego z Teatru Provisorium w Lublinie - takimi wynikami zakończył się tegoroczny, 52. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt. Finałowa gala odbyła się w piątek wieczorem (28 kwietnia) w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

- To spektakl, który w pełni opowiada o pełnej sprawie - tłumaczył wybór jury jego przewodniczący Robert Talarczyk. Edwin Bendyk, także juror, dodawał: - Nie mieliśmy złych spektakli, pomyłek. Szukaliśmy tego, co jest najpełniej jakąś sumą, pewnym sposobem na wyrażenie siebie wszystkimi instrumentami, jakie teatr daje, wysłanie mocnego komunikatu o uniwersalnym przekazie.

Jury, obradujące w trzyosobowym składzie (poza Talarczykiem i Bendykiem zasiadała w nim także Anna Burzyńska), przyznało także inne nagrody. I tak Nagroda im. Zygmunta Duczyńskiego dla Indywidualności Artystycznej Festiwalu trafiła do Adama Ziajskiego, scenarzysty i reżysera wystawianego poza konkursem przedstawienia „Nie mów nikomu", zrealizowanego z osobami głuchoniemymi. Nagrodę Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego otrzymał zespół aktorski Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu za „Zapolską Superstar". Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Szczecina przyznana została twórcom spektaklu „Każdy dostanie to, w co wierzy" w reżyserii Wiktora Rubina, zrealizowanego w stołecznym Teatrze Powszechnym.

Jury podjęło także decyzję, że dwa wyróżnienia za literackie inspiracje dla spektakli otrzymają Marcin Kącki (jego książka była podstawą dla „Białej siły, czarnej pamięci" z Teatru Dramatycznego w Białymstoku) oraz Piotr Gęglawy - podopiecznego szczecińskiej fundacji Pod Sukniami, którego twórczość stanowi bazę dla „Po sznurku" z Wrocławskiego Teatru Lalek. 

(kas)

Fot. materiały organizatorów

Kontrapunkt rozstrzygnięty Kontrapunkt rozstrzygnięty Kontrapunkt rozstrzygnięty Kontrapunkt rozstrzygnięty Kontrapunkt rozstrzygnięty

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy