środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Kultura > Kontener, kultura i spór

Kontener, kultura i spór

Kontener, kultura i spór
Data publikacji: 2016-03-05 22:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 2233 122473

Forma prezentacji Szczecina podczas imprez Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu nie podoba się osobom, które miały inny pomysł na to przedsięwzięcie. Wobec magistratu i urzędu marszałkowskiego sformułowano zarzut "nieuczciwych rozstrzygnięć". Urzędnicy wyjaśniają, że wybrali najlepszą ofertę.

Nasi artyści w czerwcu we Wrocławiu będą przez trzy dni prezentowali się w czarnym kontenerze. To przedsięwzięcie skoordynuje stowarzyszenie Miastoholizm Moniki Petryczko. 

Beata Zuzanna Borowska, animatorka kultury, która miała alternatywy projekt, decyzję o wyborze pomysłu Miastoholizmu, uważa za "niejasną i nieuczciwą".

- Pierwszy projekt uczestnictwa Szczecina w ESK przedłożyłam już w październiku ubiegłego roku - opowiada. - Wyewoluował on w program "Z planu gwiazd w przestrzeń dla piękna", który przedstawiłam w listopadzie. Były w nim m.in. koncerty, pokazy designu. Równolegle nad swoimi pomysłami pracował Tadeusz Szklarski ze stowarzyszenia Ambasada Kultury, który jako pierwszy zaproponował, żeby Szczecin wziął udział w ESK. Wydawało się, że urzędnicy wybiorą albo nasz pomysł, albo pomysł Ambasady. Tymczasem w lutym dowiedzieliśmy się, że ni stąd ni zowąd wygrał projekt Moniko Petryczko, osoby od początku zaangażowanej w proces decyzyjny jako pełnomocniczka Urzędu Marszałkowskiego. To lekceważenie inicjatyw społecznych.

- Sytuacja jest trudna, napięta, typowo szczecińska - ocenia Tadeusz Szklarski. - Takie decyzje urzędników niepotrzebnie dzielą środowisko. Jako Ambasada Kultury nie rekomendujemy tego czarnego kontenera.

Magistrat informuje, że wybór projektu odbył się na zasadzie porównania ofert złożonych przez wszystkie zainteresowane podmioty.

- Tylko oferta przedstawiona przez Stowarzyszenie Miastoholizm gwarantowała realizację zadania w postaci promocji Szczecina oraz Województwa Zachodniopomorskiego we Wrocławiu. Wybór uzyskał pełną akceptację Urzędu Marszałkowskiego. Należy również podkreślić, że wszystkie podmioty, które złożyły swoje propozycje, zostały zaproszone do współpracy - mówi Marta Kufel ze szczecińskiego magistratu.

- Stowarzyszenie podczas konferencji prasowej podkreślało otwartość na wszelkie ciekawe inicjatywy oraz wystosowało zaproszenie do zgłaszania chęci swojego udziału - dodaje Radosław Soćko z Urzędu Marszałkowskiego. - Udział wszystkich zainteresowanych w projekcie jest dobrowolny. W związku z tym zarzuty o niejasny wybór operatora przez Urząd Marszałkowski są nietrafione. ©℗

A. Sasinowski

 

Komentarze

j.
No to jest tak słabe, że ręce opadają. Pewnie pojedzie tam jeszcze jakiś projekt duetu Olszewski-Roguszka, Saksofon Ostrowski i jak znam życie to wszystko przyklepie konferansjerką jakiś "redaktor" z telewizji. Pora to badziewiarskie towarzystwo wzajemnej adoracji rozdmuchać i pozwolić pokazać, że w Szczecinie są inni, niejednokrotnie dużo zdolniejsi artyści...
2016-03-06 23:33:42
Czytelnik Łukasz
A co, blaszany kontener był zapewne najtańszy. Choć nie całkiem wiadomo, co on ma przedstawiać. Widać dalej prowadzi się politykę deprecjonowania Szczecina i regionu. Tylko na czyje zlecenie?
2016-03-06 10:43:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie