piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Koncertowa pomoc dla małego Marka. Wystąpi Joanna Kołaczkowska

Koncertowa pomoc dla małego Marka. Wystąpi Joanna Kołaczkowska

Koncertowa pomoc dla małego Marka. Wystąpi Joanna Kołaczkowska
Data publikacji: 2020-06-01 08:44
Wywietleń: 470 457497
Czytelnicy „Kuriera” dobrze znają historię 7-letniego Marka, który od ponad roku walczy z guzem pnia mózgu. Obecnie chłopiec przebywa ze swoim tatą w Meksyku, gdzie jest leczony w The Instituto de Oncología Intervencionista (IDOI). W pomoc małemu Markowi postanowiło zaangażować się Stowarzyszenie 7 Marzeń oraz artyści.

W maju zeszłego roku pisaliśmy o Marku, którego rodzice zbierali pieniądze na walkę z ogromnym guzem pnia mózgu. Udało się – chłopiec ze swoim tatą Michałem co miesiąc latają do Monterrey w Meksyku na chemioterapię. Niestety, nadal jest potrzebne kilkadziesiąt tysięcy złotych na leczenie.
– Obecny plan leczenia choroby Marka nosi nazwę „Chemioterapia Superselektywnej Wewnątrznaczyniowej Kombinacji Tętniczej”, w skrócie „IDOI-1”. Składa się on z dwóch zabiegów w pełnym uśpieniu. Zgodnie z informacją od lekarzy, wszystkie podawane leki są zaakceptowane przez FDA (Food and Drug Administration - red.), jednak nigdzie indziej nie są stosowane w takiej kombinacji oraz tą metodą – wyjaśnia tata chłopca.
Stowarzyszenie 7 Marzeń postanowiło pomóc chłopcu i zorganizowało koncert „Z Kołaczkowską na kanapiu”. W wydarzeniu wystąpią m.in. znana z kabaretu Hrabi Joanna Kołaczkowska, szczecińska artystka Sylwia Różycka, Milena Kanabus, Kamil Zięba oraz Andrzej Perkman. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przeznaczony na leczenie Marka. Koszt – 25 zł.

„Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny. Magiczne, wzruszające wydarzenie które może uratować życie” – zachęcają organizatorzy.

Premiera koncertu odbędzie się w poniedziałek (1 czerwca) o godz. 18 na facebookowym fanpage'u Stowarzyszenia 7 Marzeń. Bilety będą do nabycia w dniu wydarzenia. Szczegóły na temat organizacji na stronie: https://www.facebook.com/events/3070853036309654/.
(KaNa)
Fot. Facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie