sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Koncert, czarna polewka i Soplicowo. Restauracja z nową nazwą

Koncert, czarna polewka i Soplicowo. Restauracja z nową nazwą

Koncert, czarna polewka i Soplicowo. Restauracja z nową nazwą
Data publikacji: 2020-01-24 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-24 21:57
Wywietleń: 1213 438821

W piątek (24 stycznia) restauracja działająca - od 14 lat! - przy szczecińskim Teatrze Małym zostanie otwarta po remoncie i zyska nową nazwę - „Mała". Z tej okazji odbędzie się tu koncert - 1 lutego, kiedy to wystąpi zespół Joanna von Lubov. Z kolei od 30 stycznia do 2 lutego będzie można zjeść posiłek z 15-procentowym rabatem. To jeszcze nie koniec atrakcji, bowiem na 30 stycznia zaplanowano wieczór kulinarny wokół spektaklu „Pan Tadeusz".

Wspomniany wieczór kulinarny będzie nosić tytuł „Uczta w Soplicowie". Gościem wieczoru będzie aktor grający tytułową rolę we wspomnianym spektaklu Wojciech Sandach. Zatem na pewno będzie okazja usłyszeć wiele ciekawostek zakulisowych przedstawienia, które niedawno zostało zagrane po raz setny. Z kolei wśród potraw, jakie zostaną podane, będzie choćby... czarna polewka.

Warto jeszcze wspomnieć o koncercie w pierwszym dniu lutego (wstęp wolny, godz. 20). To nowy projekt wokalistki Joanny Prykowskiej, znanej z działalności w zespołach Firebirds i Joanna & The Forests oraz występów w spektaklach muzycznych „Miłosne opowieści” i „Sens życia według Tiger Lillies” w szczecińskiej Piwnicy Przy Krypcie. Po kilku latach milczenia (ostatni album, „Aniela”, ukazał się w 2015 roku) Joanna wraca w nieco odmiennym, zaskakująco dynamicznym, ale i niepokojąco chłodnym repertuarze. W szeregach Joanny von Lubov występują: Krzysztof Sanecki (gitara – m.in. Zespół Dodna, Relanium, Ludność Chile), Krzysztof Brotoń (perkusja – The Throne, Lochy i Smoki) i Przemysław Nowaczek (bas – Marszałek, Pomorzanie, dawniej grający także w zespole Vespa). Zespół zaprezentuje premierowo autorski repertuar, zagra też parę utworów z poprzednich płyt Joanny.

(MON)

Na zdjęciu: Joanna Prykowska

Komentarze

Okropna !!
Brrr...
2020-01-24 21:43:35
Ta pani na zdjęciu ma bardzo niesympatyczne wejrzenie.
.
2020-01-24 16:58:07
?
Dlaczego w Szczecinie nie ma lokali gastronomicznych, które mają długoletnią tradycję, a nazwa jest stała od początku powstania, bez żadnej zmiany?
2020-01-24 11:03:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie