środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Kultura > Koncert bez wychodzenia z domu. Piosenki o paprykarzu, Pogoni i mistrzu Waraczewskim

Koncert bez wychodzenia z domu. Piosenki o paprykarzu, Pogoni i mistrzu Waraczewskim

Koncert bez wychodzenia z domu. Piosenki o paprykarzu, Pogoni i mistrzu Waraczewskim
Data publikacji: 2020-03-22 10:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-24 13:08
Wywietleń: 679 448464

W niedzielę (22 bm.) będzie okazja obejrzeć koncert rodzinny ze szczecińskiej filharmonii. Oczywiście on-line, siedząc wygodnie przed komputerem. Początek o godz. 17.

- Tylu pięknych miejsc i historii ile ma Szczecin, nie ma chyba nigdzie. A te historie układają się w piosenki, których nie ma żadne inne miasto - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzeczniczka filharmonii. - Pamiętacie płytę „I żyli długo i w Szczecinie”? Hit koncertów dla szkół „Paszteciki”, czy wzruszającą piosenkę „Tutaj” zna już chyba każdy, mały i duży meloman. Na płycie piosenki o naszym mieście śpiewały dzieci wyłonione w castingu, a sam krążek okazał się być hitem, którego od kilku lat słuchają całe rodziny. A że ciekawych historii i postaci w Szczecinie nie brak, postanowiliśmy zrobić plebiscyt wśród mieszkańców na tematy kolejnych piosenek. Tak, tak, szykujemy kolejną płytową, szczecińską niespodziankę dla małych i dużych. Nowe utwory już powstały. Ba, miały już swoją oficjalną premierę.

Nowe piosenki zabrzmiały 1 marca podczas rodzinnego koncertu. Wystąpili wtedy młodzi wokaliści, których wybrano w castingu. Ci artyści zaśpiewali piosenki, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, do których teksty napisała Agata Kolasińska, a muzykę Mateusz Czarnowski. Oto co wykonawcy: Martyna Ćwik (z Koszalina), Kacper Koster (z Trzcińska Zdroju), Hania Ferfet (z Chojny), Eryka Wieleba (ze Stargardu), Wojtek Brenda (z Kamienia Pomorskiego), Klara Tarnowska, Daria Zajac, Jeremiasz Przybylinski (wszyscy troje ze Szczecina).

Koncert zostanie pokazany na kanale filharmonii w serwisie YouTube oraz na profilu tej instytucji na Facebooku.

- Bez wychodzenia z domu przeniesiemy się do złotej sali filharmonii w Szczecinie i wspólnie obejrzymy rodzinny koncert, na którym prezentowaliśmy nowe szczecińskie piosenki - dodaje rzeczniczka. - Piosenki pięknie, wzruszające, do tańca, do zadumy, o paprykarzu, kobietach Szczecina, o Pogoni i naszym niezapomnianym koncertmistrzu Janie Waraczewskim.

(MON)

Komentarze

Wi K toe
A "prezes" zagra na harmonijce ustnej? Jak filharmonia, to filharmonia. Warto było zbudować.
2020-03-24 12:56:17
festi
A będzie "Ręczno Nożna Kapela Przydrożna"?
2020-03-22 11:29:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie