środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Kultura > Kolejne urodziny Henia

Kolejne urodziny Henia

Kolejne urodziny Henia
Data publikacji: 2015-12-31 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 1845 80467

Na najbliższy poniedziałek zaplanowana jest, w szczecińskim klubie „Słowianin", już kolejna impreza z cyklu „Heniutki 64". Przypomnijmy, że corocznie odbywa się ona w dniu urodzin Henia Talaśki, znanego szczecinianina, bywalca koncertów, znawcę muzyki. Podobnie jak w latach poprzednich, tak również w tym roku, zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna, a zebrane fundusze przekazane zostaną w całości na zakup instrumentów dla utalentowanych dzieci. A zagrają w klubie: Bubliczki, Kapitan Stereo, Frontrow. Początek o godz. 19.

Henryk Talaśka zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 roku. A już 4 stycznia 2013 r. odbył się w „Słowianinie” spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie:

- Wtedy też podjęliśmy decyzję, że co roku, w dniu Jego urodzin (właśnie 4 stycznia), będziemy organizować koncert upamiętniający Henia. Tak narodziły się Heniutki - mówi Inga Kurek - Baranowska ze „Słowianina". - Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia.

Dzięki zakupionym przez publiczność cegiełkom na poprzednich koncertach, udało się kupić: wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina i flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic. W tym roku planowany jest zakup instrumentów dla dzieci ze Szczecina: pianina dla sześcioletniej Marysi i gitary dla jedenastoletniej Natalki:

- Na jakiś czas przed imprezą „rozpuszczam wici" wśród nauczycieli muzyki, instruktorów z domów kultury czy instytucji kulturalnych, którzy zgłaszają dzieci potrzebujące pomocy w zakupie instrumentu - opowiada I. Kurek - Baranowska. - Potem siadamy w „Słowianinie" i zastanawiamy, komu w pierwszym rzędzie powinniśmy zakupić instrument. Dotąd udało się w całości sfinansować instrumenty z datków podczas koncertów. Liczę na to, że tak będzie też w tym roku.

Wstęp na koncert 10 zł i więcej, bilet jest jednocześnie cegiełką  w zbiórce publicznej. ©℗

M. GAPIŃSKA

Na zdjęciu: Jednym z zespołów, które wystąpią podczas „Heniutków 64" będą Bubliczki.

Fot.: K. Arciszewski

Komentarze

Heniu
Ale ten czas leci :(
2016-01-05 07:04:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie