środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Klubowe trzy poziomy

Klubowe trzy poziomy

Klubowe trzy poziomy
Data publikacji: 2016-04-06 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1606 127186

ROTUNDA Północna - tak nazywać się będzie nowy lokal na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Poza działalnością klubową, odbywać się w nim mają też debaty społeczno-kulturalne, koncerty muzyczne oraz spektakle. Otwarcie już 16 kwietnia.

Przez ostatnią dekadę mieścił się w tym miejscu pub Chrobry. Teraz ma tu być tętniąca życiem przestrzeń, przyciągająca młodych ludzi.

- Wnętrza przeszły solidny remont, pozbyliśmy się wszystkich występujących tu w nadmiarze ozdób - opowiada Przemysław Kazaniecki, zawiadujący Rotundą. - To trzypoziomowy lokal, więc było nad czym pracować. Myślę, że udało się nam ją odpowiednio przystosować do zakładanych celów.

Te ostatnie są ambitne: cykliczne, comiesięczne koncerty, własna scena teatralna, spotkania dyskusyjne, co sobotę klubowe imprezy taneczne. Pierwszy koncert już 16 kwietnia. Wystąpi Marika, czyli Marta Kossakowska, wokalistka i autorka tekstów, specjalizująca się w reggae i soulu. Artystka ma zaprezentować nowy repertuar, a w Rotundzie towarzyszyć je będzie m.in. kwartet smyczkowy. Bilety kosztują 30 i 40 złotych.

W maju, przy klubie (na tarasie Wałów Chrobrego) ma rozpocząć działalność ogródek, z kawą, herbatą i przekąskami. Poza pięknym widokiem na Odrę, goście trafić tam mogą też na atrakcje muzyczne: szykowane są występy zespołów i didżejów.

- Od listopada zapraszać chcemy do naszego teatru - mówi Kazaniecki. - Nawiązaliśmy współpracę ze szczecińskimi aktorami i zamierzamy pokazywać u nas ich propozycje. 

Rotunda Północna będzie klubem współpracującym z miejską galerią 13 Muz, stąd też i plany obejmujące organizację wystaw. Pełną parą, nowe kulturalne miejsce ruszy zapewne dopiero na jesieni. Szczegółowych informacji na jego temat i realizowanego w nim programu szukać można na facebookowym profilu lokalu.©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Nową szczecińską scenę wypróbował w środę zespół OHO!KOKO

Komentarze

Rotunda
A czy zawiadowca Rotundy to przypadkiem nie ten sam pan, który swojego czasu miał spór sądowy, a potem wycofał prywatny akt oskarżenia przeciwko panu, który nieuprawniony rozbił auto Sejmiku na Trasie Zamkowej (jadąc z panem, znanym później ze sprawy bycia poczęstowanym skrętem), musiał przepraszać Minister Finansów za rozpowszechnianie nieprawdziwej informacji, a potem jeszcze cofał na niemieckiej autostradzie, czy to tylko zbieżność nazwisk?
2016-04-07 07:48:19
pixi dixi
A co z Golemą? To już Wały nie są jego? Kolejny wałek na Wałach?
2016-04-06 22:19:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy