wtorek, 18 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Klubowe trzy poziomy

Klubowe trzy poziomy

Klubowe trzy poziomy
Data publikacji: 2016-04-06 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:40
Wywietleń: 1952 127186

ROTUNDA Północna - tak nazywać się będzie nowy lokal na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Poza działalnością klubową, odbywać się w nim mają też debaty społeczno-kulturalne, koncerty muzyczne oraz spektakle. Otwarcie już 16 kwietnia.

Przez ostatnią dekadę mieścił się w tym miejscu pub Chrobry. Teraz ma tu być tętniąca życiem przestrzeń, przyciągająca młodych ludzi.

- Wnętrza przeszły solidny remont, pozbyliśmy się wszystkich występujących tu w nadmiarze ozdób - opowiada Przemysław Kazaniecki, zawiadujący Rotundą. - To trzypoziomowy lokal, więc było nad czym pracować. Myślę, że udało się nam ją odpowiednio przystosować do zakładanych celów.

Te ostatnie są ambitne: cykliczne, comiesięczne koncerty, własna scena teatralna, spotkania dyskusyjne, co sobotę klubowe imprezy taneczne. Pierwszy koncert już 16 kwietnia. Wystąpi Marika, czyli Marta Kossakowska, wokalistka i autorka tekstów, specjalizująca się w reggae i soulu. Artystka ma zaprezentować nowy repertuar, a w Rotundzie towarzyszyć je będzie m.in. kwartet smyczkowy. Bilety kosztują 30 i 40 złotych.

W maju, przy klubie (na tarasie Wałów Chrobrego) ma rozpocząć działalność ogródek, z kawą, herbatą i przekąskami. Poza pięknym widokiem na Odrę, goście trafić tam mogą też na atrakcje muzyczne: szykowane są występy zespołów i didżejów.

- Od listopada zapraszać chcemy do naszego teatru - mówi Kazaniecki. - Nawiązaliśmy współpracę ze szczecińskimi aktorami i zamierzamy pokazywać u nas ich propozycje. 

Rotunda Północna będzie klubem współpracującym z miejską galerią 13 Muz, stąd też i plany obejmujące organizację wystaw. Pełną parą, nowe kulturalne miejsce ruszy zapewne dopiero na jesieni. Szczegółowych informacji na jego temat i realizowanego w nim programu szukać można na facebookowym profilu lokalu.©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Nową szczecińską scenę wypróbował w środę zespół OHO!KOKO

Komentarze

Rotunda
A czy zawiadowca Rotundy to przypadkiem nie ten sam pan, który swojego czasu miał spór sądowy, a potem wycofał prywatny akt oskarżenia przeciwko panu, który nieuprawniony rozbił auto Sejmiku na Trasie Zamkowej (jadąc z panem, znanym później ze sprawy bycia poczęstowanym skrętem), musiał przepraszać Minister Finansów za rozpowszechnianie nieprawdziwej informacji, a potem jeszcze cofał na niemieckiej autostradzie, czy to tylko zbieżność nazwisk?
2016-04-07 07:48:19
pixi dixi
A co z Golemą? To już Wały nie są jego? Kolejny wałek na Wałach?
2016-04-06 22:19:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie