sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Kultura > Klubowe trzy poziomy

Klubowe trzy poziomy

Klubowe trzy poziomy
Data publikacji: 2016-04-06 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:40
Wywietleń: 2084 127186

ROTUNDA Północna - tak nazywać się będzie nowy lokal na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Poza działalnością klubową, odbywać się w nim mają też debaty społeczno-kulturalne, koncerty muzyczne oraz spektakle. Otwarcie już 16 kwietnia.

Przez ostatnią dekadę mieścił się w tym miejscu pub Chrobry. Teraz ma tu być tętniąca życiem przestrzeń, przyciągająca młodych ludzi.

- Wnętrza przeszły solidny remont, pozbyliśmy się wszystkich występujących tu w nadmiarze ozdób - opowiada Przemysław Kazaniecki, zawiadujący Rotundą. - To trzypoziomowy lokal, więc było nad czym pracować. Myślę, że udało się nam ją odpowiednio przystosować do zakładanych celów.

Te ostatnie są ambitne: cykliczne, comiesięczne koncerty, własna scena teatralna, spotkania dyskusyjne, co sobotę klubowe imprezy taneczne. Pierwszy koncert już 16 kwietnia. Wystąpi Marika, czyli Marta Kossakowska, wokalistka i autorka tekstów, specjalizująca się w reggae i soulu. Artystka ma zaprezentować nowy repertuar, a w Rotundzie towarzyszyć je będzie m.in. kwartet smyczkowy. Bilety kosztują 30 i 40 złotych.

W maju, przy klubie (na tarasie Wałów Chrobrego) ma rozpocząć działalność ogródek, z kawą, herbatą i przekąskami. Poza pięknym widokiem na Odrę, goście trafić tam mogą też na atrakcje muzyczne: szykowane są występy zespołów i didżejów.

- Od listopada zapraszać chcemy do naszego teatru - mówi Kazaniecki. - Nawiązaliśmy współpracę ze szczecińskimi aktorami i zamierzamy pokazywać u nas ich propozycje. 

Rotunda Północna będzie klubem współpracującym z miejską galerią 13 Muz, stąd też i plany obejmujące organizację wystaw. Pełną parą, nowe kulturalne miejsce ruszy zapewne dopiero na jesieni. Szczegółowych informacji na jego temat i realizowanego w nim programu szukać można na facebookowym profilu lokalu.©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Nową szczecińską scenę wypróbował w środę zespół OHO!KOKO

Komentarze

Rotunda
A czy zawiadowca Rotundy to przypadkiem nie ten sam pan, który swojego czasu miał spór sądowy, a potem wycofał prywatny akt oskarżenia przeciwko panu, który nieuprawniony rozbił auto Sejmiku na Trasie Zamkowej (jadąc z panem, znanym później ze sprawy bycia poczęstowanym skrętem), musiał przepraszać Minister Finansów za rozpowszechnianie nieprawdziwej informacji, a potem jeszcze cofał na niemieckiej autostradzie, czy to tylko zbieżność nazwisk?
2016-04-07 07:48:19
pixi dixi
A co z Golemą? To już Wały nie są jego? Kolejny wałek na Wałach?
2016-04-06 22:19:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie