sobota, 19 października 2019.
Strona główna > Kultura > Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni

Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni [GALERIA]

Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni
Data publikacji: 2019-07-12 23:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-15 09:22
Wywietleń: 1052 402425

Spotkanie ze znakomitą aktorką Anną Seniuk oraz pokazy filmów m.in. Kieślowskiego i Wajdy - oto co czekało kinomanów w piątek w plenerowym kinie przy dźwigozaurach w Szczecinie. To była prawdziwa uczta dla ducha. 

Zaczęło się tuż po godz. 16. od projekcji filmu animowanego pt. „dim.” Marka Skrobeckiego, następnie publiczność zobaczyła „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego, z Bogusławem Lindą, Tadeuszem Łomnickim i Zbigniewem Zapasiewiczem. O godz. 18.50 został zaprezentowany film dokumentalny pt. „Kilka opowieści o człowieku”, a tuż po nim - o godz. 19.10 odbyło się spotkanie z reżyserem tego słynnego dokumentu, Bogdanem Dziworskim. Na koniec spotkanie z Anną Seniuk i projekcja filmu Andrzeja Wajdy - „Panny z Wilka”.

Piątkowy pokaz odbył się w ramach ogólnopolskiego cyklu plenerowych pokazów arcydzieł polskiej kinematografii pt. „Szczecin: Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Organizatorem wydarzeń jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Warto dodać, że repertuar tego cyklu oparty jest na liście najważniejszych polskich filmów, sporządzonej na zlecenie PISF przez specjalną komisję pod przewodnictwem prof. Tadeusza Lubelskiego.

Fot. Grzegorz SIWA

Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni Kino Niepodległej na szczecińskiej Łasztowni

Komentarze

pink
Widownia aż pęka w szwach.
2019-07-15 09:18:16
Do...obserwatora
A moze Facet "ma trudnosci" z roz-roznianiem kolorow...? Gdzie w "czasach LGBT" wszystkie kolory modne !!
2019-07-14 23:09:04
obserwator
różowe spodnie...chłopie lecz sie
2019-07-14 08:12:05
dla kogo to?
coś zainteresowanych malutko jak na lekarstwo.
2019-07-12 23:55:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Najstarszy szczeciński fast food

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie