sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą

Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą

Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą
Data publikacji: 2019-11-16 15:13
Wywietleń: 407 428062

Czterdzieści lat mają Pomorskie Spotkania z Diaporamą, najstarszy festiwal i konkurs diaporamy w Polsce. Organizowany jest pod patronatem, Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej i Fotoklubu RP.

W piątek wieczorem w Zamku Książąt Pomorskich zainaugurowano festiwal jubileuszowy. Gości witała Beata Bogusławska z kina Zamek, diaporamistka, laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, komisarz festiwalu. Wcześniej przez wiele lat komisarzem festiwalu był Leszek Kurpiewski. Diaporamę – sztukę opowieści fotograficznej – sprowadziła do Polski pół wieku temu Krystyna Łyczywek.

Z okazji jubileuszu ukazała się bogato ilustrowana okazjonalna książka, mówiąca o dziejach diaporamy, technikach jej projekcji, historii Pomorskich Spotkań z Diaporamą.  

Jubileuszowy festiwal potrwa do niedzieli. Do udziału w konkursie zakwalifikowano osiemdziesiąt diaporam, autorstwa fotografików z Australii, Belgii, Francji, Indii, Nowej Zelandii, Polski, RPA, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

W zamku (skrzydło wschodnie) czynne są wystawy fotograficzne Czesława Dubiela i Krzysztofa Lachowicza.

Festiwal zakończy się w niedzielę. O godz. 13 zostaną ogłoszone w kinie Zamek wyniki konkursu, następnie przewidziana jest dyskusja panelowa „Diaporama w przyszłości – szanse i zagrożenia”, o godz. 15 – pokaz diaporam nagrodzonych w tegorocznym konkursie. Wstęp wolny.

(b.t.)

Fot. Ryszard PAKIESER

Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą Jubileusz Pomorskich Spotkań z Diaporamą

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie