sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Jubileusz chóru Sonores

Jubileusz chóru Sonores

Jubileusz chóru Sonores
Data publikacji: 2016-10-09 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1372 158382

W  zamku joannitów w Świdwinie odbył się uroczysty koncert chóru kameralnego Sonores z okazji dziesięciolecia działalności artystycznej.

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej byli między innymi: burmistrz Jan Owsiak, starosta Mirosław Majka, prof. Zbigniew Kozub oraz prof. Anna Kozub – oboje z Akademii Muzycznej w Poznaniu, prof. Halina Zaborska z Akademii Sztuki w Szczecinie, Wiesława Matusik, sekretarz Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Szczecinie, Wiesława Nowakowska z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

– Muzyka, śpiew, sztuka chóralna jest szansą na spełnienie swoich aspiracji artystycznych, a dla innych daje sposób na uwolnienie swoich emocji, czy też zaspokojenie potrzeb duszy – powiedział Bolesław Kurek, założyciel i dyrygent chóru. - Śpiew może być świetnym spoiwem łączącym ludzi.

Chór jest marką miasta Świdwin i działa pod patronatem 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Zrzesza przedstawicieli różnych zawodów – jednoczy miłośników śpiewu. W 2010 roku był wyróżniony przez marszałka zachodniopomorskiego Nagrodą Główną w dziedzinie kultury i sztuki „Talent Roku”. W 2012 roku zdobył Srebrny Dyplom Festiwalu Muzyki Chóralnej „Mater Misericordia” w Ząbkach k. Warszawy, a w 2014 „Brązową Wstęgę Solczy” na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Ejszyszkach (Litwa). Koncert jubileuszowy poprowadzili: Łucjan Siwiec i Renata Muchorowska. Zespół wykonał 11 utworów nagrodzonych gromkimi brawami (były bisy). Gościnnie wystąpili: Marta Kruczkowska, Robert Uss, Olga Kurek. Dyrygował Bolesław Kurek. Grupa najbardziej zasłużonych chórzystów została wyróżniona Honorowymi Odznakami Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Na zakończenie była wydana uroczysta kolacja w restauracji zamkowej.

Tekst i fot. (cz.b.)

Jubileusz chóru Sonores

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy