wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Święto w lotniczym garnizonie

Święto w lotniczym garnizonie

Święto w lotniczym garnizonie
Data publikacji: 2016-10-01 16:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:11
Wywietleń: 1308 157426

Na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdwinie w piątek odbyły się uroczystości z okazji dorocznego święta 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, które zostało utworzone w 2009 roku na bazie 1. Brygady Lotnictwa Taktycznego.

Apel uświetniła orkiestra reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania oraz poczty sztandarowe: 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. Prologiem uroczystości był przelot nad miastem klucza samolotów Su-22 i MiG na wysokości 200 m. W gronie gości honorowych byli m.in.: zachodniopomorski komendant wojewódzki policji Jacek Cegieła, starosta świdwiński Mirosław Majka, burmistrz Świdwina Jan Owsiak, komendant powiatowy policji w Świdwinie Robert Rzeźnik, komendant powiatowy policji w Łobzie Jacek Dobrek. 1. SLT kultywuje dziedzictwo tradycji polskiego lotnictwa wojskowego.

Apel rocznicowy był okazją do posumowania dokonań mijającego roku oraz podziękowań żołnierzom za wkład pracy na rzecz SLT i podległych jednostek. Dowódca 1.SLT płk dypl. pilot Rościsław Stepaniuk przypomniał udział żołnierzy w zabezpieczeniu szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży, w ćwiczeniach międzynarodowych Anakonda oraz zaangażowanie na rzecz marynarki i związków taktycznych wojsk lądowych. Lotnicy uczestniczyli w pokazach w Polsce i poza jej granicami: we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Grecji, Czechach, na Słowacji prezentując tamże kunszt pilotażu. Dla najlepszych żołnierzy w służbie były gratulacje i odznaczenia. Medalami za Zasługi dla Obronności Kraju zostali odznaczeni: kpt. Robert Wojtalski, mł. Chorąży Mariusz Adamski, Odznaką Honorową Sił Powietrznych płk pilot Leszek Błach, Medalem za Zasługi dla Policji płk dypl. pilot Ireneusz Starzyński.

Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada pododdziałów.

Tekst i fot. (cz.b.)

Święto w lotniczym garnizonie Święto w lotniczym garnizonie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy