Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Jak przenieść się do Wiednia czasów Straussów? Sprzedaż biletów rusza w czwartek

Data publikacji: 2019-10-16 20:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-16 22:17
Jak przenieść się do Wiednia czasów Straussów? Sprzedaż biletów rusza w czwartek
 

- Spędzając z nami wyjątkowy wieczór sylwestrowy i pierwszy dzień Nowego Roku 2020 przeniosą się Państwo do Wiednia najświetniejszych czasów Straussów. Radosne i pełne werwy kompozycje, od polki przez walce, aż po urzekające arie operetkowe w kunsztownych interpretacjach pozwolą tanecznym krokiem wejść w kolejny rok - tak sylwestrowy oraz noworoczny koncert w szczecińskiej filharmonii zapowiada Katarzyna Plater - Zyberk, rzecznik prasowy tej instytucji.

Podczas obu koncertów zabrzmią między innymi największe przeboje króla walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie też popisowych arii z jego najsłynniejszych operetek, jak „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański” czy „Wesoła Wdówka”.

- Wiedeńskie klimaty zapewnią nam sopranistka Ewa Majcherczyk, tenor Nico Damian oraz orkiestra symfoniczna filharmonii w Szczecinie, którą podczas dwóch wyjątkowych koncertów poprowadzi maestro Kalle Kuusava - informuje K. Plater - Zyberk.

Pochodzący z Malty tenor Nico Darmanin studiował w Royal College of Music i National Opera Studio. W 2014 Nico wygrał nagrodę za granicą w Royal Overseas League Compeition, a w 2015 roku reprezentował Maltę w konkursie - Cardiff Singer of the World. Z kolei sopranistka Ewa Majcherczyk to absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a także Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Artystka jest dwukrotną stypendystką LTL Opera Studio, laureatką pierwszego miejsca i dwóch nagród specjalnych w III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Alaimo i finalistką VIII Międzynarodowego Konkursu im. S. Moniuszki. Wspomniany dyrygent, Kalle Kuusava, to zwycięzca europejskiego konkursu dyrygentów w Oslo w 2013 roku i laureat konkursu Evgeny'ego Svetlanova w Paryżu w 2014 roku.

Bilety na koncert sylwestrowy (w cenach 240-270 zł) oraz na koncert noworoczny (100-140 zł) będzie można kupić od czwartku (17 października) od godz. 13 w kasie filharmonii oraz na: filharmonia.szczecin.pl.

(MON)

Fot. FS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

o 23.00 odbijamy butelkę Starki. (może dwie).
2019-10-16 22:12:11
O 24.00 jesteśmy na koncercie w Wiedniu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ