piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Jak przenieść się do Wiednia czasów Straussów? Sprzedaż biletów rusza w czwartek

Jak przenieść się do Wiednia czasów Straussów? Sprzedaż biletów rusza w czwartek

Jak przenieść się do Wiednia czasów Straussów? Sprzedaż biletów rusza w czwartek
Data publikacji: 2019-10-16 20:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-16 22:17
Wywietleń: 534 422300

- Spędzając z nami wyjątkowy wieczór sylwestrowy i pierwszy dzień Nowego Roku 2020 przeniosą się Państwo do Wiednia najświetniejszych czasów Straussów. Radosne i pełne werwy kompozycje, od polki przez walce, aż po urzekające arie operetkowe w kunsztownych interpretacjach pozwolą tanecznym krokiem wejść w kolejny rok - tak sylwestrowy oraz noworoczny koncert w szczecińskiej filharmonii zapowiada Katarzyna Plater - Zyberk, rzecznik prasowy tej instytucji.

Podczas obu koncertów zabrzmią między innymi największe przeboje króla walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie też popisowych arii z jego najsłynniejszych operetek, jak „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański” czy „Wesoła Wdówka”.

- Wiedeńskie klimaty zapewnią nam sopranistka Ewa Majcherczyk, tenor Nico Damian oraz orkiestra symfoniczna filharmonii w Szczecinie, którą podczas dwóch wyjątkowych koncertów poprowadzi maestro Kalle Kuusava - informuje K. Plater - Zyberk.

Pochodzący z Malty tenor Nico Darmanin studiował w Royal College of Music i National Opera Studio. W 2014 Nico wygrał nagrodę za granicą w Royal Overseas League Compeition, a w 2015 roku reprezentował Maltę w konkursie - Cardiff Singer of the World. Z kolei sopranistka Ewa Majcherczyk to absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a także Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Artystka jest dwukrotną stypendystką LTL Opera Studio, laureatką pierwszego miejsca i dwóch nagród specjalnych w III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Alaimo i finalistką VIII Międzynarodowego Konkursu im. S. Moniuszki. Wspomniany dyrygent, Kalle Kuusava, to zwycięzca europejskiego konkursu dyrygentów w Oslo w 2013 roku i laureat konkursu Evgeny'ego Svetlanova w Paryżu w 2014 roku.

Bilety na koncert sylwestrowy (w cenach 240-270 zł) oraz na koncert noworoczny (100-140 zł) będzie można kupić od czwartku (17 października) od godz. 13 w kasie filharmonii oraz na: filharmonia.szczecin.pl.

(MON)

Fot. FS

Komentarze

o 23.00 odbijamy butelkę Starki. (może dwie).
O 24.00 jesteśmy na koncercie w Wiedniu.
2019-10-16 22:12:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie