wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Kultura > Irlandzka wokalistka Sinead O'Connor przeszła na islam

Irlandzka wokalistka Sinead O'Connor przeszła na islam

Irlandzka wokalistka Sinead O'Connor przeszła na islam
Data publikacji: 2018-10-28 12:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 1329 358617

Znana na całym świecie irlandzka wokalistka Sinead O'Connor ogłosiła na swoim koncie na Twitterze, że przeszła na islam i od teraz nazywa się Szuhada (Shuhada) Davitt - poinformowała agencja Associated Press.

51-letnia piosenkarka zamieściła w ostatnich dniach na portalu selfie w hidżabie, a także nagranie wideo, na którym śpiewa azan (adhan - ogłoszenie), czyli wezwanie wyznawców islamu do modlitwy (salat), która należy do obowiązków każdego muzułmanina. Azan został przyjęty przez twórcę i proroka Mahometa około roku 624. Wygłaszany jest z minaretu przez muezina, który pięć razy w ciągu dnia wzywa do modlitwy.

19 października artystka napisała na Twitterze: "Niniejszym ogłaszam, że jestem dumna z tego, że zostałam muzułmanką. Jest to naturalny wniosek z każdej podróży inteligentnego teologa. Studiowanie Pisma Świętego prowadzi do islamu, co powoduje, że wszystkie inne pisma święte są zbędne".

Sinead O'Connor zdobyła światową sławę piosenką "Nothing Compares 2U" autorstwa Prince'a. Oprócz działalności na scenie muzycznej znana była z kontrowersyjnych zachowań. Udzielała się jako aktywistka ruchu proaborcyjnego w Irlandii. Swego czasu odmówiła występu podczas koncertu w USA, przed którym odegrano hymn amerykański. W 1992 roku w proteście przeciwko Kościołowi katolickiemu podarła publicznie fotografię papieża Jana Pawła II. Od 1999 roku była kapłanką odrzuconego przez Rzym Kościoła łacińsko-trydenckiego.

W ostatnich latach otwarcie mówiła o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym. 8 grudnia artystka skończy 52 lata.

(pap)

Fot. Twitter

Komentarze

Jarun
Biedna kobieta - chora psychicznie, depresja. Nie ma co zwracać na nią uwagi.
2018-10-29 12:07:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie