piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Gwiazdy zagrają w mieście z najwyższą frekwencją. Wśród nich są szczecińscy artyści

Gwiazdy zagrają w mieście z najwyższą frekwencją. Wśród nich są szczecińscy artyści

Gwiazdy zagrają w mieście z najwyższą frekwencją. Wśród nich są szczecińscy artyści
Data publikacji: 2020-07-11 11:38
Wywietleń: 645 464212

Szczecińscy artyści - Łona i Webber - dołączyli do długiej listy wykonawców, którzy wystąpią - na darmowym festiwalu - w tym mieście, które będzie miało najwyższą frekwencję podczas niedzielnych wyborów prezydenckich. Impreza ta będzie mieć nazwę "Freekwencja Festiwal".

Jacy inni artyści, poza szczecinianami, złożyli deklarację udziału w akcji? Lista jest długa, a na niej m.in. Katarzyna Nosowska (też szczecinianka, choć mieszkająca w stolicy), Artur Rojek, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Kortez, Mrozu, Organek, Pezet, Kayah, Sorry Boys, Krzysztof Zalewski. 

Ważne są zasady festiwalu, podane przez inicjatorów akcji:"Za chwilę wybory i jak zwykle z tej okazji pojawia się wiele inicjatyw profrekwencyjnych zachęcających do oddania głosu. W tym roku postanowiliśmy wspólnie zaproponować Wam coś wyjątkowego i zachęcić do głosowania festiwalowiczów i fanów muzyki. 

Deklarujemy, że na zaproszenie miasta które podejmie nasz challenge, w którym frekwencja wyborcza obliczona średnio dla obu tur wyborów będzie najwyższa, stawimy się, by zagrać na darmowym festiwalu. Wszyscy artyści uczestniczący w akcji zrzekają się swojego honorarium". 

Kiedy może zostać zorganizowany taki festiwal? Tego jeszcze nie wiadomo. Organizatorzy akcji informują zatem: "Ciągle czekamy na zmianę przepisów pozwalających na organizację tego typu wydarzeń, więc na ten moment nie jesteśmy w stanie jednoznacznie podać terminu. Wierzymy, że po wyłonieniu zwycięskiego miasta wspólnie sprawnie ustalimy szczegóły i ogłosimy datę festiwalu. Do akcji zapraszamy miasta, które będą w stanie zapewnić odpowiednią infrastrukturę do organizacji i realizacji festiwalu w takiej skali. Przyjęliśmy, że są to miasta powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Z każdej części Polski będziecie w stanie swobodnie i sprawnie dojechać do takiego miejsca". 

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie