poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Gwiazdy zagrają dla Hospicjum

Siatkówka. Gwiazdy zagrają dla Hospicjum

Siatkówka. Gwiazdy zagrają dla Hospicjum
Data publikacji: 2017-05-24 14:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 14:17
Wywietleń: 1013 259777

Organizatorzy sobotniego charytatywnego Meczu Gwiazd potwierdzili nazwiska trzydziestu uczestników siatkarskiego widowiska.

Ponad połowa zawodników m.in. Michał Ruciak i Dorota Świeniewicz zagra dla podopiecznych zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci Dorosłych po raz pierwszy. Wśród uczestników znaleźli się jednak stali bywalcy - skoczek narciarski Maciej Kot i siatkarscy mistrzowie Europy Dabiel Pliński i Krzysztof Ignaczak.

- Mam nadzieję, że uda nam się wypełnić Azoty Arenę 5 tysiącami kibiców. W sprzedaży pozostało jeszcze około 900 biletów - informuje prezes Fundacji Siatkarze dla Hospicjum Kinga Krzywicka.

Tegoroczna edycja akcji będzie miała swój mały jubileusz - odbędzie się po raz dziesiąty. Przez te lata udało się zebrać ponad milion złotych i wyposażyć Hospicjum w niezbędny sprzęt i samochody. Sam Mecz Gwiazd, który rozegrany zostanie po raz ósmy gościł już ponad 160 sportowców i był oglądany przez ponad 20 tysięcy kibiców.

- Jubileusz zobowiązuje. Robimy wszystko, aby tegoroczna Mecz Gwiazd był spektakularny i widowiskowy. Zespoły rozegrają trzy sety, a cała impreza potrwa około 2,5 godziny. Po spotkaniu z uczestnikami meczu będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie przed Azoty Areną - dodaje jeden z organizatorów Maciej Sośnicki

Łowcy autografów będą mieli prawdziwe pole do popisu. Wśród trzydziestu potwierdzonych gwiazd są siatkarze i siatkarki z reprezentacyjną przeszłością m.in Grzegorz Szymański, Paweł Woicki, Jakub Jarosz oraz olimpijczycy i medaliści najważniejszych imprez z różnych dyscyplin m.in. piłkarz ręczny Mariusz Jurasik, wioślarz Marek Kolbowicz i pływaczka Katarzyna Baranowska.

W trakcie meczu zaplanowano tylko cztery, ale wyjątkowe licytacje. Do wylicytowania będzie ważące 170 gram srebrne serce przygotowane prze znanego szczecińskiego jubilera, koszulka Roberta Lewandowskiego, narty z podpisami reprezentacji skoczków narciarskich i statuetka orła przekazana przez córkę świętej pamięci Danuty Szaflarskiej.  Równolegle na portalu allegro.pl toczy się 140 licytacja sportowych pamiątek i innych atrakcyjnych przedmiotów.

W ramach tegorocznej akcji Siatkarze dla Hospicjum oprócz Meczu Gwiazd odbędzie się także tradycyjny turniej amatorskich drużyn mieszanych i po raz pierwszy bieg na 5 km „Piątka z gwiazdami". Jednym z jego uczestników będzie mistrz Europy i wicemistrz świata Michał Ruciak.

- Przyznam, że nie lubię biegać, wolę jazdę na rowerze, ale w sobotniej „Piątce z gwiazdami" postaram się dobiec do mety pierwszy. Zadanie nie będzie łatwe, bo już nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz przebiegłem taki dystans - mówi Michał Ruciak.

Zwycięzcą biegu nagrody i medale wręczać będą na Arkonce osobiście uczestnicy popołudniowego siatkarskiego show. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy