niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Gwiazdy zagrają dla Hospicjum

Siatkówka. Gwiazdy zagrają dla Hospicjum

Siatkówka. Gwiazdy zagrają dla Hospicjum
Data publikacji: 2017-05-24 14:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 14:17
Wywietleń: 1619 259777

Organizatorzy sobotniego charytatywnego Meczu Gwiazd potwierdzili nazwiska trzydziestu uczestników siatkarskiego widowiska.

Ponad połowa zawodników m.in. Michał Ruciak i Dorota Świeniewicz zagra dla podopiecznych zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci Dorosłych po raz pierwszy. Wśród uczestników znaleźli się jednak stali bywalcy - skoczek narciarski Maciej Kot i siatkarscy mistrzowie Europy Dabiel Pliński i Krzysztof Ignaczak.

- Mam nadzieję, że uda nam się wypełnić Azoty Arenę 5 tysiącami kibiców. W sprzedaży pozostało jeszcze około 900 biletów - informuje prezes Fundacji Siatkarze dla Hospicjum Kinga Krzywicka.

Tegoroczna edycja akcji będzie miała swój mały jubileusz - odbędzie się po raz dziesiąty. Przez te lata udało się zebrać ponad milion złotych i wyposażyć Hospicjum w niezbędny sprzęt i samochody. Sam Mecz Gwiazd, który rozegrany zostanie po raz ósmy gościł już ponad 160 sportowców i był oglądany przez ponad 20 tysięcy kibiców.

- Jubileusz zobowiązuje. Robimy wszystko, aby tegoroczna Mecz Gwiazd był spektakularny i widowiskowy. Zespoły rozegrają trzy sety, a cała impreza potrwa około 2,5 godziny. Po spotkaniu z uczestnikami meczu będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie przed Azoty Areną - dodaje jeden z organizatorów Maciej Sośnicki

Łowcy autografów będą mieli prawdziwe pole do popisu. Wśród trzydziestu potwierdzonych gwiazd są siatkarze i siatkarki z reprezentacyjną przeszłością m.in Grzegorz Szymański, Paweł Woicki, Jakub Jarosz oraz olimpijczycy i medaliści najważniejszych imprez z różnych dyscyplin m.in. piłkarz ręczny Mariusz Jurasik, wioślarz Marek Kolbowicz i pływaczka Katarzyna Baranowska.

W trakcie meczu zaplanowano tylko cztery, ale wyjątkowe licytacje. Do wylicytowania będzie ważące 170 gram srebrne serce przygotowane prze znanego szczecińskiego jubilera, koszulka Roberta Lewandowskiego, narty z podpisami reprezentacji skoczków narciarskich i statuetka orła przekazana przez córkę świętej pamięci Danuty Szaflarskiej.  Równolegle na portalu allegro.pl toczy się 140 licytacja sportowych pamiątek i innych atrakcyjnych przedmiotów.

W ramach tegorocznej akcji Siatkarze dla Hospicjum oprócz Meczu Gwiazd odbędzie się także tradycyjny turniej amatorskich drużyn mieszanych i po raz pierwszy bieg na 5 km „Piątka z gwiazdami". Jednym z jego uczestników będzie mistrz Europy i wicemistrz świata Michał Ruciak.

- Przyznam, że nie lubię biegać, wolę jazdę na rowerze, ale w sobotniej „Piątce z gwiazdami" postaram się dobiec do mety pierwszy. Zadanie nie będzie łatwe, bo już nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz przebiegłem taki dystans - mówi Michał Ruciak.

Zwycięzcą biegu nagrody i medale wręczać będą na Arkonce osobiście uczestnicy popołudniowego siatkarskiego show. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie