Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Fotograficzne „miasto z duszą”

Data publikacji: 24 września 2023 r. 20:44
Ostatnia aktualizacja: 24 września 2023 r. 20:44
Fotograficzne „miasto z duszą”
„Szczecin miasto z duszą” jest już ósmym albumem wydawanym wspólnie przez Grupę CSL oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne. Fot. materiały promocyjne albumu  

To kolejny album wydawany przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne i firmę CSL. Wybitni fotografowie i fotografki zaprezentują w nim zdjęcia tych miejsc i ludzi, które tworzą współcześnie kulturalny krajobraz Szczecina.

„Szczecin miasto z duszą” składać się będzie z trzech części. Pierwsza to „Miejsca z duszą”, która przedstawiać będzie perełki szczecińskiej architektury takie, jak między innymi: Filharmonię, Centrum Dialogu „Przełomy”, Willę Lentza, Wały Chrobrego i wiele innych.

– Różnorodność tych miejsc, zilustrowana na kolejnych stronach albumu, pokazuje nie tylko ich duszę i klimat, ale duszę samego Szczecina. Ciekawą i niebanalną – podają twórcy albumu.

Druga część nosić będzie tytuł „Ludzie z pasją” i pokaże przedstawicieli środowiska artystycznego Szczecina, zwłaszcza tych, którzy przyczyniają się do kulturalnego rozwoju miasta i promują je w Polsce i na świecie. Wśród nich pojawią się między innymi: pisarz Leszek Herman, Olek Różanek czy Łona. W trzeciej części zatytułowanej „Wydarzenia z klimatem” zobaczymy zdjęcia z wydarzeń – zarówno tych większych, jak Tall Ships Races, jak i tych niszowych, które udowodniają, że Szczecin nie jest miastem, w którym „nic się nie dzieje”.

– Najcenniejsze jest to, że wszystko tworzą szczecinianie. To nie są kopie wydarzeń wykreowanych gdzieś w Polsce czy też na świecie, które w prosty sposób przenosimy na grunt naszego miasta – twierdzą autorzy wydawnictwa.

„Szczecin miasto z duszą” jest już ósmym albumem wydawanym wspólnie przez Grupę CSL oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne. Poprzednie albumy („Stara Rzeźnia”, „The Tall Ships Races”, „Classic Cars”, „Kamienice Szczecina”, „Zielony Szczecin”, „Wodny Szczecin”, „Przedsiębiorczy Szczecin”) także portretowały nasze miasto i będąc publikacjami na wysokim poziomie fotograficznym, edytorskim oraz poligraficznym, dobrze promowały Szczecin w Polsce i na świecie. Jego premiera odbędzie się 26 października w Starej Rzeźni o godzinie 18.00.

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lek
2023-09-25 13:15:11
Naprawdę ? pokazywać będą ten "warehouse" ( filharmonia ) jako perełkę? Co trzeba mieć pod "kopułką" by tak mówić o tym budynku?!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA