sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Filharmonia w teledysku

Filharmonia w teledysku

Filharmonia w teledysku
Data publikacji: 2015-12-11 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 583 51704

O tym, że nasza filharmonia to idealne tło do zdjęć, wiedzieliśmy od dawna. Jak się okazuje, w teledyskach wygląda równie efektownie. Przekonuje o tym najnowszy wideoklip zespołu Klezmafour.

„Evet evet", w którym zespołowi towarzyszy orkiestra FS, zrealizowano w sierpniu. Szczecińskich filharmoników nagrano w sierpniu, podczas specjalnej sesji. Klezmafour dograł swoje partie w Studio Sonus w Łomiankach. Cała wspólna płyta ukaże się na początku przyszłego roku.

Za realizację teledysku odpowiadają Bez Żaluzji i Kamera Jazda. Co widać w klipie? Przede wszystkim hol, schody (te proste, i te spiralne), przestrzeń galeryjną i złotą salę symfoniczną. Poza muzykami z zespołu, w teledysku występują również członkowie orkiestry. Twórcy wideo zastosowali w nim komputerowe efekty, pozwalające na „pokolorowanie" białych ścian najpiękniejszego budynku Europy. Warto zobaczyć - choćby w serwisie Youtube (www.youtube.com/watch?v=MeFkoujMojo), jak wygląda filharmonia w odcieniach pomarańczu czy granatu. Na facebookowym profilu Klezmafour, teledysk przyjęto z dużą sympatią.

Członkowie grupy Klezmafour pochodzą z Lublina, Białegostoku i Warszawy. Wykonują -jak sama nazwa wskazuje - głównie muzykę klezmerską. Są laureatami dwóch nagród na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdami. Dzięki nim, mogli odbyć trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W ich dorobku są na razie dwie płyty.

Wyróżniony najważniejszą europejską nagrodą architektoniczną - Mies van der Rohe Award, budynek szczecińskiej filharmonii było już widać w teledysku „Chiński urzędnik państwowy" zespołu Hey. Grupa promowała nim swoją płytę unplugged, nagraną podczas koncertów w Szczecinie, z towarzyszeniem Orkiestry FS.©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Akcja teledysku grupy Klezmafour toczy się m.in. na spiralnych schodach szczecińskiej filharmonii.

Komentarze

Jarun
Wyprzedziłem słowa prezesa Kaczyńskiego, który powiedział: "Jeżeli w telewizji powiedzą w środku lata, że jest ostra zima to niektórzy oglądający w to uwierzą i ubiorą kożuch". Tak Łukasz - powiedzieli, że to jest ładne "nowoczesne" i to łykasz jak gąsior. Myślenie i ocenę zostawiasz innym. Dla ciebie oszuści, jeżeli występują w TV lub w gazecie to guru. Leming.
2015-12-13 14:26:27
Jarun
Łukasz jesteś lemingiem. Jeżeli tzw. autorytety powiedzą co ma ci się podobać-to będziesz piał z zachwytu. Brak własnego zdania to lęk przed tym co inni powiedzą i niska samoocena. Tworzą jakąś chałę, gniota, np filharmonię, przełomy, chałturnik układa felgi i mówi że to rzeźba (Fryga)- za grubą forsę, no i szukają "pożytecznych idiotów" aby oklaskiwali ich bubla.Odmóżdzanie i duraczenie narodu zrobiło swoje. Mamy tłum wielbicieli wszelkiego szkaradztwa.
2015-12-13 11:36:14
Czytelnik Łukasz
"Życie kulturalne" Jaruna to ryneczek Turzyn, najwyżej Galaxy, bo Kaskada jest już dla niego zbyt światowa. FAKTEM jest, że nasza filharmonia zdobywa coraz więcej rozmaitych nagród i tylko wyjątkowy klocek może tego nie widzieć.
2015-12-13 10:37:39
Jarun
Rzeczywiście jakaś podwórkowa kapela kręci teledyski i jest to w Szczecinie wydarzenie kulturalne. Cyklicznie pojawiają się ochy i achy na temat tego gniota architektury zwanego filharmonią. Chyba na zamówienie ? Co do nagrody. Unia Europejska dała pieniądze na filharmonię i potem przyznała nijako sobie nagrodę.
2015-12-12 09:41:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy