czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Filharmonia miejscem roku!

Filharmonia miejscem roku! (akt. 1)

Filharmonia miejscem roku!
Data publikacji: 2015-12-04 22:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 264 45325

Szczecińska filharmonia z tytułem „Miejsce roku”! Nagrodę przyznali naszej instytucji internauci, głosujący w plebiscycie „Nocne marki” magazynu Aktivist. Gala zwieńczająca przedsięwzięcie odbyła się w piątek wieczorem. 

- Jest to dla nas bardzo ważna nagroda, bo jest to wyróżnienie dla całego zespołu, który bardzo twórczo i intensywnie pracuje, aby piękne wnętrza naszej filharmonii wypełniać niezwykłymi wydarzeniami i dobrą energią - mówi Dorota Serwa, dyrektor filharmonii.- To, co sprawia nam największą radość to fakt, że jest to nagroda od tych, którzy są najważniejsi, czyli od melomanów, naszych słuchaczy, publiczności, i to publiczności, która doceniła naszą działalność nie tylko w Szczecinie, ale ogólnopolsko.

Konkurs ma na celu wyróżnienie tych zjawisk, dzięki którym „miejska kultura nie drobi w miejscu". Nasza filharmonia konkurowała ze Stacją Kultura w Rumi, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim i siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach. Organizatorzy plebiscytu, ogłaszając go, o muzycznej i architektonicznej wizytówce Szczecina napisali tak: „Nominujemy filharmonię za całokształt, bo takie miejsca odczarowują stereotyp nudnej instytucji, odwiedzanej tylko przez emerytów i wycieczki szkolne. Doceniamy przede wszystkim dobór repertuaru, który wychodzi poza klasyków wiedeńskich. Dzięki temu instytucja otwiera drzwi tym, którym zawsze było nie po drodze".© 

(kas)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

drogo
Szkoda, że taka droga w utrzymaniu!
2015-12-05 19:03:16
Czytelnik Łukasz
Kolejna nagroda, rzeczywiście udała się nam filharmonia. A repertuar faktycznie promuje kulturę wśród mieszkańców. Tak trzymać!
2015-12-05 09:42:58
ewa35
Brawo , jak najbardziej zasluzony tytul Takiej ogromnej roznorodmnosci koncertow spotkan dla kazdego nie ma chyba nigdzie co pokazal plebiscyt Uroda miejsca jest oszalamiajaca Zasze w chodze i zachwycam sie Piękna ,piękna ta nasza Filharmonia..
2015-12-05 06:57:29
bieta
Cieszmy się więc!!!
2015-12-04 21:31:53
zaorac stadion zbudowac osiedle
Kibole i patologia ktora nigdy tam nie byla na pewno tego nie lubi,(bo wg tych ekspertow architektury nie pasuje do otczenia,coz zawsze mozna by zrobic to samo obok i nikt by tym nie pisal tak jak dzis) wola nowy stadion albo stocznie ale to juz obiecal dudapomoc
2015-12-04 21:18:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy