Wtorek 22 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Filharmonia na urodziny Szczecina. Teledysk, koncert i barwna iluminacja

Data publikacji: 2020-07-05 08:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-06 21:04
Filharmonia na urodziny Szczecina. Teledysk, koncert i barwna iluminacja
 

W samo południe premiera teledysku do piosenki o pierwszym dniu w polskim Szczecinie, wieczorem - o godz. 19 - koncert online z utworami szczecińskich kompozytorów, a po 21 iluminacja budynku w szczecińskich barwach Floating Garden. Wszystko to w niedzielę (5 lipca) z okazji urodzin Szczecina.

- Urodziny trzeba świętować. Najlepiej hucznie, ale i z wdziękiem! 5 lipca to data ważna dla każdego mieszkańca naszego miasta. Tego dnia, 75 lat temu, Szczecin został oficjalnie przekazany polskiej administracji. Tradycyjnie filharmonia przygotowała z tej okazji koncert urodzinowy dla mieszkańców naszego miasta - w tym roku koncert online. Będzie też niespodzianka - obiecuje Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy filharmonii. - Wszyscy mamy wciąż w pamięci koncert rodzinny "Edu Virtuoso II", wokalny talent show, który prezentował piosenki o Szczecinie przygotowane specjalnie na drugą część płyt „I żyli długo i w Szczecinie”. Przyniósł on wiele emocji naszym młodym wokalistom, ale także publiczności. Wśród widowni pojawiło się mnóstwo uśmiechu, radości oraz wzruszeń, między innymi przy wyjątkowym utworze „Pierwszy dzień” w wykonaniu Hani Ferfet, opowiadającym o życiu w powojennym Szczecinie. Pochodząca z Chojny dziesięcioletnia wokalistka, która była najmłodszą uczestniczką koncertu, doprowadziła niejednego twardziela do łez. Do piosenki wykonywanej przez młodą wokalistkę powstał teledysk, którego premiera odbędzie się 5 lipca w samo południe, czyli wraz z pierwszymi dźwiękami hejnału Szczecina, który codziennie o godzinie 12 wybrzmiewa z Urzędu Miasta. Pełen pięknych kadrów obraz i historia w nim opowiedziana, wraz ze wzruszającym tekstem i wykonaniem Hani Ferfet będą pierwszym muzycznym prezentem, który dla Szczecina przygotowała filharmonia.

Z kolei podczas urodzinowego koncertu usłyszymy utwory trzech związanych z naszym miastem kompozytorów - Marka Jasińskiego, Piotra Klimka i Janusza Stalmierskiego. Koncert rozpocznie się wspomnianym już "Hejnałem Szczecina" J. Stalmierskiego. Usłyszymy także utwór kompozytora zatytułowany "Łagodne światło". W programie także zaplanowana jest "Elegia na orkiestrę smyczkową" Marka Jasińskiego oraz "Non Suicidal Self Injuries" Piotra Klimka. Muzyczną całość w wykonaniu muzyków orkiestry symfonicznej filharmonii przeplatać będą zdjęcia współczesnego Szczecina.

Koncert i premiera teledysku - w kanałach filharmonii w serwisach - Facebook i YouTube.

(MON)

Fot. Archiwum szczecińskiej filharmonii

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bryła tej budowli dla 75% Szczecinian (chyba, że elektroniczni PO-wcy) jest niezrozumiała, dziwna, obca. Paskudna.
2020-07-06 20:44:32
Dodatkowy POliczek dla tych Szczeciniaków to, że w tym miejscu.
@W.
2020-07-06 12:09:47
A co Ci nie gra? To barwy naszego miasta. Skoro miasto świętuje to w swoich barwach. Bardzo ładnie!
Jeszcze na kolorowo Rusałkę !!
2020-07-05 11:39:23
.
W.
2020-07-05 09:55:18
Świętujemy 75 lecie polskiego Szczecina iluminacjami w barwach Floating Garden 🤦‍♀️ Coś tu chyba nie gra

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ