piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Muzyka na wodzie. W tym roku tylko online

Muzyka na wodzie. W tym roku tylko online

Muzyka na wodzie. W tym roku tylko online
Data publikacji: 2020-06-28 16:02
Wywietleń: 264 460915

W niedzielę (28 czerwca) o godz. 19 internetowe fale poniosą "Muzykę na wodzie Jana Waraczewskiego". Choć w tym roku nie na dąbskiej przystani, ale na kanałach szczecińskiej filharmonii w serwisach: Facebook i YouTube, to duch muzyki, z którą co roku melomani rozpoczynali lato, znów na pewno się pojawi.

- Fale na wodzie dąbskiej przystani co roku wraz z rozpoczęciem lata niosły dźwięki najpiękniejszej muzyki podczas koncertów "Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego". Poprzednie edycje koncertów przyciągały prawdziwe tłumy - wspomina rzeczniczka filharmonii, Katarzyna Plater - Zyberk. - Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadziła się rokrocznie ponad tysięczna publiczność, a niecodzienna sceneria sprawiała, że każdy koncert był wyjątkowy. W tym roku zapraszamy państwa na nieco inny koncert, który będzie nawiązaniem do koncertów na przystani i jednocześnie upamiętnieniem ich twórcy, skrzypka i wieloletniego koncertmistrza filharmonii - Jana Waraczewskiego.

Podczas koncertu online zabrzmią między innymi utwory Antonio Vivaldiego, Edwarda Elgara czy Modesta Musorgskiego - w wykonaniu zespołu ÉxQuartet. Podczas koncertu, po raz kolejny zabrzmią też skrzypce, na których grał Jan Waraczewski. Instrument ten nadal słychać w orkiestrze filharmonii, bowiem skrzypce po jego śmierci zostały przekazane solistce orkiestry symfonicznej i primariuszce ÉxQuartet - Monice Sawczuk.

ÉxQuartet to kwartet smyczkowy składający się z wyjątkowych osobowości muzycznych wspomnianej orkiestry filharmonii. W skład zespołu wchodzą: Monika Sawczuk, Łukasz Górewicz, Grzegorz Sadowski i Tomasz Szczęsny. Artyści tworzący zespół są wychowankami różnych środowisk muzycznych: Warszawy, Wrocławia oraz Szczecina, a zderzenie ich różnych ścieżek kariery i podejmowanych aktywności zaowocowało świeżym spojrzeniem na oczekiwania współczesnej publiczności.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie