Film w reżyserii szczecińskiej aktorki, Marii Dąbrowskiej (i z nią w roli głównej), zatytułowany "Coś mi tu nie gra", został zakwalifikowany do ścisłego finału Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny – KINO 2021. NOWE HISTORIE. Wkrótce, m.in. w tzw. długi weekend, opowieść ta zostanie wyemitowana na antenie TVN Fabuła. Wszystkie filmy będą oceniane przez jury, w składzie którego znalazły się m.in.: Anna Jadowska (reżyserka, jedna ze współtwórczyń filmu dla Netflixa: „Erotica 2022”) i aktorka Olga Bołądź (która wystąpiła m.in. w filmach: "Skrzydlate świnie" i "Kobiety mafii").
"Coś mi tu nie gra" to autorski projekt szczecinianki, aktorki Teatru Współczesnego - Marii Dąbrowskiej (laureatki naszego plebiscytu teatralnego pn. "Bursztynowy Pierścień"), do którego wraz z Kubą Fiszerem zaprosiła ekipę filmową w składzie: Adam Barwiński, Wojtek Ochocki i Michał Baczyński oraz przyjaciół – Grażynę i Jerzego. Całość nawiązuje do fantastycznego spektaklu pt. „Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi”, granego zwykle na scenie Teatru Małego. Zatem bohaterów tego przedstawienia w filmie widzimy w prawdziwym życiu, w którym niby wszystko jest na miejscu – perkusja i mikrofon czekają, próby w piwnicy dalej się odbywają, marzenia o trasie koncertowej wciąż są żywe, ale jednak – coś tu nie gra, w tej rzeczywistości coś jest nie tak, jak powinno…
Coś mi tu nie graOpublikowany przez Teatr Współczesny w Szczecinie Piątek, 22 stycznia 2021
Druga edycja Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny to KINO 2021. NOWE HISTORIE odbywać się będzie od 1 do 9 maja. Wtedy właśnie wyróżnione filmy pojawią się na antenie TVN Fabuła, w specjalnym paśmie Kino 2021. NOWE HISTORIE oraz na: PLAYER.PL. Opowieść Marii Dąbrowskiej będzie można obejrzeć m.in. 3 maja (poniedziałek) o godz. 23.05, tuż po pokazie "Infiltracji" z Leonardem DiCaprio. Uwaga! Tu podpowiadamy tym z Państwa, którzy nie mogą się doczekać prezentacji filmu szczecinianki - jest on dostępny na facebookowym profilu Teatru Współczesnego. Trzeba tylko zajrzeć w zakładkę - więcej, a następnie w kolejną zakładkę - filmy.
Poza filmami konkursowymi, podczas trwania festiwalu zaprezentowane zostaną produkcje nagradzane na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą, autorstwa młodych polskich twórców, wywodzących się z Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz ze Studia Munka. Będą to m.in. nominowany do Oscara i nagrodzony kilkudziesięcioma nagrodami, poruszający dokument „Nasza Klątwa” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego oraz pokazywane na Festiwalu w Sundance „Więzi” Zofii Kowalewskiej, które zakwalifikowały się też na tzw. shortlistę Oscarową w 2017 roku.
(MON)