Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Pieniądze dla seniorów

Data publikacji: 07 maja 2019 r. 16:56
Ostatnia aktualizacja: 23 lipca 2019 r. 12:02
Pieniądze dla seniorów
 

Do samorządów Pomorza Zachodniego trafi ponad 2 mln 220 tys. zł w programie rządowym Senior plus. Stosowne umowy z przedstawicielami gmin podpisał wicewojewoda Marek Subocz.

- Program skład się z dwóch modułów. Część samorządowców składała wnioski na utworzenie nowych klubów seniora, a część na drugi moduł, czyli na funkcjonowanie - mówił M. Subocz. - Te pieniądze to ogromne wsparcie dla samorządowców, ale przede wszystkim dla seniorów. Głównym celem programu jest zaktywizowanie osób, które są na emeryturze, które nie pracują. Osoby, które funkcjonują w klubach seniora, doskonale zdają sobie sprawę, że to miejsca bardzo potrzebne, w których mogą spotykać się, dyskutować, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, mieć nowych przyjaciół, co jest bardzo ważne, gdy już się nie pracuje. 

Z programu Senior plus w naszym województwie skorzystało 29 gmin, m.in. Kalisz Pomorski, Biesiekierz, Manowo, Choszczno.

- Będziemy adaptować nieużywane do tej pory pomieszczenia w domu kultury, które będą służyć naszym seniorom - powiedział Łukasz Młynarczyk, zastępca burmistrza Choszczna. - Dom kultury jest tak podzielony, że seniorzy będą mogli korzystać z wszystkich pomieszczeń, z pełnej oferty, a dodatkowo będą mieli osobne wejście, osobną toaletę, osobną kuchnię. Planujemy doposażyć sale komputerową, już pracujemy nad innymi projektami, żeby zapewnić ciąg działalności temu klubowi, żeby oferta była atrakcyjna. W tej chwili mamy tam 25 osób. W pierwszej kolejności będą zajęcia edukacyjne i sportowe. Nasi seniorzy są bardzo aktywni. Uczestniczyli w pisaniu projektu i na bieżąco artykułowali potrzeby.©℗

(as)

Fot. ZUW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

KaOwiec
2019-05-08 00:20:03
pieniądze dla domów kultury , które powinny być przygotowane na przyjęcie seniorów ... !!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA