piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pieniądze dla seniorów

Pieniądze dla seniorów

Pieniądze dla seniorów
Data publikacji: 2019-05-07 16:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 12:02
Wywietleń: 1084 389640

Do samorządów Pomorza Zachodniego trafi ponad 2 mln 220 tys. zł w programie rządowym Senior plus. Stosowne umowy z przedstawicielami gmin podpisał wicewojewoda Marek Subocz.

- Program skład się z dwóch modułów. Część samorządowców składała wnioski na utworzenie nowych klubów seniora, a część na drugi moduł, czyli na funkcjonowanie - mówił M. Subocz. - Te pieniądze to ogromne wsparcie dla samorządowców, ale przede wszystkim dla seniorów. Głównym celem programu jest zaktywizowanie osób, które są na emeryturze, które nie pracują. Osoby, które funkcjonują w klubach seniora, doskonale zdają sobie sprawę, że to miejsca bardzo potrzebne, w których mogą spotykać się, dyskutować, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, mieć nowych przyjaciół, co jest bardzo ważne, gdy już się nie pracuje. 

Z programu Senior plus w naszym województwie skorzystało 29 gmin, m.in. Kalisz Pomorski, Biesiekierz, Manowo, Choszczno.

- Będziemy adaptować nieużywane do tej pory pomieszczenia w domu kultury, które będą służyć naszym seniorom - powiedział Łukasz Młynarczyk, zastępca burmistrza Choszczna. - Dom kultury jest tak podzielony, że seniorzy będą mogli korzystać z wszystkich pomieszczeń, z pełnej oferty, a dodatkowo będą mieli osobne wejście, osobną toaletę, osobną kuchnię. Planujemy doposażyć sale komputerową, już pracujemy nad innymi projektami, żeby zapewnić ciąg działalności temu klubowi, żeby oferta była atrakcyjna. W tej chwili mamy tam 25 osób. W pierwszej kolejności będą zajęcia edukacyjne i sportowe. Nasi seniorzy są bardzo aktywni. Uczestniczyli w pisaniu projektu i na bieżąco artykułowali potrzeby.©℗

(as)

Fot. ZUW

Komentarze

KaOwiec
pieniądze dla domów kultury , które powinny być przygotowane na przyjęcie seniorów ... !!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-05-08 00:20:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie