Legendarny Festiwal Młodych Talentów w 1962 roku, audycje Radia Luxembourg i „Rendez-vous o szóstej dziesięć” z Wolnej Europy, analogowe czarne płyty przywożone przez marynarzy i elektryczne gitary robione przez domorosłych majsterkowiczów, a przede wszytkim pierwsze rockowe zespoły: Nieznani, Luxemburg Combo, Kon‑Tiki, Święci i Demony – takie były początki. A potem?
Dziejom szczecińskiego rocka od lat sześćdziesiątych XX wieku po dzień dzisiejszy będzie poświęcony ostatni przed wakacjami Szczeciński Wtorek – kolejna z cyklu comiesięcznych dyskusji organizowanych z inicjatywy Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego w Salonie Czytelniczym ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej.
W spotkaniu wezmą udział dinozaury szczecińskiego rocka, Wojciech Rapa i Zbigniew „Bitels” Włodarczyk, obok nich reprezentant młodszego pokolenia – Przemysław Thiele oraz dr Eryk Krasucki, historyk z Uniwersytetu Szczecińskiego, autor drukowanego dziś sugestywnego wprowadzenia do rozmowy, który spotkanie poprowadzi.
Do Salonu ProMedia w najbliższy wtorek (12 czerwca, godz. 17.30) zapraszają organizatorzy Szczecińskich Wtorków:
Krzysztof Marcinowski
dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej
prof. Adam Makowski
dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego
Tomasz Kowalczyk
redaktor naczelny „Kuriera Szczecińskiego”
Wstęp wolny. Zapraszamy!
(b)
Fot. Marta Teszner
Na zdjęciu: wsród uczestników dyskusji o dziejach szczecińskiego rocka będzie Wojciech Rapa.