Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Dziaders in Arms w Winylach. Świetlicki, Czubaj, Marszałek

Data publikacji: 2022-05-28 09:14
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-30 08:02
Dziaders in Arms w Winylach. Świetlicki, Czubaj, Marszałek
Na zdjęciu: Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj Fot. Monika Gapińska  

"Trzyosobowy duet Dziaders In Arms -- Świetlicki, Czubaj, Marszałek. Członkowie zespołu to mieszkańcy Krakowa, Warszawy i Szczecina. Niejedno słyszeli, niejedno widzieli. Lecz zapomnieli. Toteż z młodzieńczą pasją rzucili się w komponowanie całkiem świeżego materiału" - tak organizatorzy zapowiadają sobotni koncert  w szczecińskich Winylach.fm w Szczecinie (Jagiellońska 86).

I jeszcze kilka słów od organizatorów: "Minimalistyczne podejście do rocka symfonicznego z elementami bluesa i zjadliwymi tekstami. Marcin Świetlicki, kiedyś poeta, obecnie właściciel Jednoosobowej Agencji Reklamowej Świetlicki, aktywny członek wielu przedsięwzięć muzycznych: postyassowej Zgniłości, postawangardowego Morświna, postpostpunkowej Mściwości i Pamiętliwości, postzimnofalowego Zimno i Drogo oraz efemerycznej formacji Świetliki. W tym roku wydał podsumowanie swej drogi poetyckiej, dzieło WYBÓR. W przygotowaniu nietypowy audiobook zatytułowany „Autor, lektor i przypadkowe lafiryndy”.
Mariusz Czubaj - antropolog kultury, pisarz, karateka, saksofonista i szachista. Gra tak źle na wszystkim, że pisali o nim nawet w "Jazz Forum". Występuje z zespołem Zgniłość. Założył ponadto postfreejazzowy zespół Kornet Olemana. Marszałek - wielokrotnie nienagradzany, uwielbiany i znienawidzony, wprawiający w konsternację i zażenowanie, gbur, buc i czaruś. Wszechstronny multiinstrumentalista symultaniczny i szyderczy poeta frustratyczny, Tony Clifton polskiego andergrandu. Marszałek to jedyny w Polsce jednoosobowy zespół eksplorujący okolice punk rocka".

Początek koncertu o godzinie 20.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

to jak myślę
2022-05-30 00:56:13
ironiczne (choć podejrzewam że zadaniem tej ironii jest próba wyciśnięcia współczucia/zaprzeczenia) nawiązanie do wybornych: piosenki i albumu "Brothers in Arms" Dire Straits - swego czasu bardzo popularnych w PRL... 47 lat temu...
Słowo
2022-05-28 11:15:34
Słowo dziaders jednoznacznie kojarzy się z lewicowymi wojowniczkami o wyimaginowane prawa kobiet i ich słynnym zwrotem, aby takie osoby wypier... Na samą myśl bierze obrzydzenie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA