Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Don Juan wraca

Data publikacji: 08 lutego 2019 r. 06:54
Ostatnia aktualizacja: 08 lutego 2019 r. 06:54
Don Juan wraca
 

„Don Juan, czyli…” w reżyserii Aleksija Liliavskiego to spektakl dla dorosłych, rzec by można nawet - bardzo dorosłych. Klasyczna sztuka Moliera o cynicznym kochanku, bohaterze, który stał się jednym z psychologicznych emblematów naszej kultury, od wieków pojawia się na scenie w różnej formie, jako dramat, opera, balet…

W Teatrze Lalek „Pleciuga” otrzymujemy jej wersję… lalkową, choć figury, którymi animują aktorzy, trudno nazwać lalkami; Aleksander Worochomiejow - autor scenografii do spektaklu - stworzył szczególnego rodzaju amorficzne kreatury, przerażające i śmieszne. I takie właśnie jest przedstawienie Sceny dla Dorosłych Teatru „Pleciuga”. Niezwykle serio pytające nas o granice wolności we współczesnym świecie, ale i zabawne dzięki szalonym, erotycznym przygodom tytułowego bohatera, którego gra Rafał Hajdukiewicz.

Szczeciński „Don Juan, czyli…” miał swą premierę w listopadzie 2011 roku, ale dobrze, iż co jakiś czas wraca. To mocne i żywe przedstawienie, które bawi, ale i zmusza do refleksji. Kolejny powrót na scenę - w piątek (8 lutego) o godz.19.
(al)

Marta Łągiewka w jednej ze scen spektaklu

Foto: Karolina Machowicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA