piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Do multipleksów od tego tygodnia. Konieczne maseczki i dezynfekcja dłoni

Do multipleksów od tego tygodnia. Konieczne maseczki i dezynfekcja dłoni

Do multipleksów od tego tygodnia. Konieczne maseczki i dezynfekcja dłoni
Data publikacji: 2020-06-29 09:43
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-30 10:02
Wywietleń: 396 460733

W tym tygodniu, od 3 lipca, działalność wznowią szczecińskie multipleksy - Multikino i Helios. Wśród filmów, które zostaną pokazane w pierwszym tygodniu, będą m.in. familijny pt. „Czworo dzieci i coś” oraz romans zatytułowany „Coś się kończy coś zaczyna”.

W kinach mają obowiązywać specjalne obostrzenia. Jakie?

- Obecnie Multikino mając na względzie bezpieczeństwo i komfort pracowników oraz widzów wdraża rządowe wytyczne dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu. We foyer kin sieci Multikino oraz w toaletach ulokowane zostaną stacje do dezynfekcji rąk, a obsługa multipleksów będzie wyposażona w przyłbice - informuje Natalia Kaleta-Nguyen z działu marketingu i sprzedaży Multikina. - Ponadto Multikino będzie posiadało specjalne oznakowania graficzne ułatwiające zachowanie dystansu między klientami w kolejkach do kas oraz materiały informacyjne przypominające o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i higieny.

Na profilu facebookowym Multikina jest informacja, kto podczas seansu będzie mógł usiąść obok siebie: "Możecie usiąść koło siebie, jeśli zamieszkujecie we wspólnym gospodarstwie domowym, jesteście na seansie z dzieckiem poniżej 13 roku życia, jesteście opiekunem osoby niepełnosprawnej".

Z kolei na stronie internetowej Heliosa czytamy m.in. o działaniach podjętych w celu ochrony zdrowia widzów i pracowników: pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice ochronne zakrywające oczy, nos i usta, a także płyny do dezynfekcji dłoni ponadto wszyscy pracownicy kina są zobligowani do noszenia rękawiczek), co godzinę dezynfekowany będzie hol kina, stoliki oraz toalety, po każdym seansie sale kinowe będą wietrzone i dezynfekowane, przy dużej frekwencji, po zakończonych seansach wyjście widzów z sali będzie odbywać się w miarę możliwości wyjściem ewakuacyjnym, a przy wejściu do kina widzowie będą zobowiązani do dezynfekcji dłoni.

W obu multipleksach każdy widz będzie musiał mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos (sieć Helios zapewnia, że zapominalscy będą mogli maseczki kupić przed seansem), a w sali kinowej musi pozostać co najmniej 50 proc. wolnych miejsc. Wiadomo już, że vouchery do Heliosa, których terminy wygasły podczas kilku miesięcy zamknięcia kina, będą wydłużone. Multikino jeszcze nie określiło się, czy również zrobi podobny ukłon w stronę klientów.

Jakie filmy w multipleksach?

Na początek oba multipleksy proponują kilka tytułów filmowych: dramat "Tylko Sprawiedliwość" z Brie Larson, Michaelem B. Jordanem, Jamie Foxxem, opowieść familijną pt. "Czworo dzieci i coś", romans pt. "Coś się kończy, coś zaczyna", a w Multikinie jeszcze będzie pokazywana włoska produkcja opowiadająca o mafii pt. "Zdrajca". Niewykluczone, że w tym drugim kinie widzowie będą mogli wkrótce wybrać się na starsze filmy, typu "La La Land", "Król Lew" czy "Batman: Początek", bowiem po otwarciu strony internetowej Multikina pojawia się ankieta, w której trzeba zaznaczyć, jakie produkcje filmowe, z podanej listy tytułów, chciałoby się obejrzeć. Zapewne te filmy, które zdobędą najwięcej punktów, zostaną pokazane w wakacje we wspomnianym multipleksie.

Przypomnijmy, że od ubiegłego tygodnia w Szczecinie czynne jest ponownie kino "Pionier 1907", a także od kilku tygodni odbywają się - co wtorek i czwartek - seanse na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. ©℗

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie