poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Kultura > Daleko od morza

Daleko od morza

Daleko od morza
Data publikacji: 2019-09-05 15:17
Wywietleń: 674 412559

W czwartek (5 września) o g. 18 w Promediach przy al. Wojska Polskiego 2 rozpocznie się spotkanie z Agnieszką Gładzik promującą swoją najnowszą książkę zatytułowaną "Daleko od morza". Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

- "Daleko od morza" to wiele opowieści w jednej. Swój głos znajdują tutaj wypędzani z Pomorza Niemcy, jak i przesiedlani z Kresów Wschodnich Polacy, a głównym odbiorcą ich historii jest Marianna Palińska, trzydziestoletnia lekarka, która po rekonwalescencji w Szwecji powraca do ojczyzny – mówi Agnieszka Gładzik.

Marianna to trzydziestoletnia lekarka, która po długiej rekonwalescencji spowodowanej uwięzieniem w obozie Ravensbrück wraca do Polski (początkowo do Gdańska, a później do Szczecina), aby odnaleźć swojego brata. Obietnica złożona bratu jest jedyną rzeczą, która nadaje sens życiu bohaterki. Dręczą ją traumatyczne wspomnienia z obozu, a ciąży jej kalectwo. Kobieta pomaga Niemcom, którzy pozostali w kraju. Marianna spisuje ich historie, co pomaga im, ale przede wszystkim jej, odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością. Jednocześnie podejmowane przez nią decyzję zaważą nie tylko na losie lekarki, ale także jej najbliższych.

Agnieszka Gładzik urodziła się w 1990 r. w Szczecinie. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest pasjonatką języka i kultury niemieckiej, interesuje się historią Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. W 2015 roku ukazała się jej debiutancka powieść – „Republika”.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie