poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Daleko od morza

Daleko od morza

Daleko od morza
Data publikacji: 2019-09-05 15:17
Wywietleń: 555 412559

W czwartek (5 września) o g. 18 w Promediach przy al. Wojska Polskiego 2 rozpocznie się spotkanie z Agnieszką Gładzik promującą swoją najnowszą książkę zatytułowaną "Daleko od morza". Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

- "Daleko od morza" to wiele opowieści w jednej. Swój głos znajdują tutaj wypędzani z Pomorza Niemcy, jak i przesiedlani z Kresów Wschodnich Polacy, a głównym odbiorcą ich historii jest Marianna Palińska, trzydziestoletnia lekarka, która po rekonwalescencji w Szwecji powraca do ojczyzny – mówi Agnieszka Gładzik.

Marianna to trzydziestoletnia lekarka, która po długiej rekonwalescencji spowodowanej uwięzieniem w obozie Ravensbrück wraca do Polski (początkowo do Gdańska, a później do Szczecina), aby odnaleźć swojego brata. Obietnica złożona bratu jest jedyną rzeczą, która nadaje sens życiu bohaterki. Dręczą ją traumatyczne wspomnienia z obozu, a ciąży jej kalectwo. Kobieta pomaga Niemcom, którzy pozostali w kraju. Marianna spisuje ich historie, co pomaga im, ale przede wszystkim jej, odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością. Jednocześnie podejmowane przez nią decyzję zaważą nie tylko na losie lekarki, ale także jej najbliższych.

Agnieszka Gładzik urodziła się w 1990 r. w Szczecinie. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest pasjonatką języka i kultury niemieckiej, interesuje się historią Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. W 2015 roku ukazała się jej debiutancka powieść – „Republika”.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie