Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Cztery razy „Burza"

Data publikacji: 2016-09-27 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:43
Cztery razy „Burza"
 
Jedno z teatralnych wydarzeń mijającego sezonu - „Burza" Williama Szekspira w reżyserii Anny Augustynowicz - powraca na scenę szczecińskiego Teatru Współczesnego. Spektakl prezentowany będzie czterokrotnie: w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.

 

Jedna z ostatnich sztuk Szekspira, uznawana jest jednocześnie za jedną z najwybitniejszych, jakie napisał. Są w niej zawarte wszystkie najważniejsze tematy dramatów angielskiego geniusza: obalenie prawowitego władcy, niebezpieczeństwo przejścia od cywilizacji do barbarzyństwa, marzenie o odzyskaniu świetności, zgubną namiętność oraz sens i potrzebę stwarzania teatru. 

Akcja toczy się na odległej wyspie, na którą dociera wygnany z Mediolanu książę Prospero. Z nowego miejsca czyni miniaturowe królestwo sztuki i magii. Panując nad żywiołami, duchem Arielem i synem wiedźmy - Kalibanem, wychowuje córkę Mirandę. Po latach u wybrzeży wyspy rozbija się statek, a książę staje oko w oko ze swą przeszłością…

W roli Prospera, w szczecińskim spektaklu występuje gościnnie Bogusław Kierc (doceniony za tę kreację przez miesięcznik „Teatr"). Obok niego zobaczymy też m.in. Adriannę Janowską-Moniuszko, Ewę Sobiech, Arkadiusza Buszkę i Macieja Litkowskiego. 

Dla naszych Czytelników mamy cztery podwójne zaproszenia: po jednym na 29 i 30 września oraz 1 i 2 października. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.teatr. Na SMS-y czekamy tylko  w środę, 28 września. Zaproszenia otrzymają pierwsze cztery osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.30. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT. O dacie spektaklu decydować będzie kolejność odbioru zaproszenia w kasie teatru.

(kas)

Fot. Piotr NYKOWSKI

Na zdjęciu: Anna Januszewska, Arkadiusz Buszko i Konrad Pawicki w scenie ze spektaklu „Burza" w reżyserii Anny Augustynowicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ