Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Carmen bez zniżki

Data publikacji: 13 września 2016 r. 08:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Carmen bez zniżki
 
Po naszej interwencji, mieszkańcy posiadający Szczecińską Kartę Rodzinną znów mogą korzystać ze zniżek w szczecińskiej Operze Na Zamku. Choć w ostatnim czasie wiele osób odeszło z kasy ten instytucji bez możliwości rabatu. Opera na Zamku tłumaczy sytuację „błędem niedopatrzenia pracowników" i przeprasza tych szczecinian, którzy zapłacili za bilety pełną cenę, mimo posiadania SKR.

Czy można posiadać dwie karty uprawniające do zniżek m.in. w instytucjach kultury - Zachodniopomorską Kartę Rodziny i Szczecińską Kartę Rodzinną? Czy może posiadanie jednej z nich wyklucza wyrobienie drugiej? I dlaczego właściciele szczecińskiej karty nie mogą korzystać ze zniżek w instytucji należącej do Urzędu Marszałkowskiego? Z takimi pytaniami odwiedziła nas czytelniczka, która będąc w posiadaniu Szczecińskiej Karty Rodzinnej nie otrzymała zniżki na bilety w Operze na Zamku.

Jak mówi pani Karolina, chciała wybrać się całą rodziną na spektakl „Carmen" w operze. Na stronie internetowej Szczecińskiej Karty Rodzinnej (http://przyjaznyrodzinie.szczecin.pl) sprawdziła, czy w tej instytucji otrzyma zniżkę na bilety. Kiedy okazało się, że tak, wybrała się do kasy Opery na Zamku, ale usłyszała, że zniżka jej nie przysługuje, bo musi mieć inną kartę - Zachodniopomorską Kartę Rodziny. 

Poprosiliśmy zatem o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji rzecznika opery, Tomasza Ostacha. Oto co usłyszeliśmy:

- Od czasu podpisania umowy o dołączeniu do programu SKS i SKR Opera na Zamku respektowała założenia umowy i wielokrotnie sprzedawała bilety ze stosowną zniżką - twierdzi rzecznik Tomasz Ostach. - Jednak w momencie podpisania umowy z ZKS i ZKR pojawiły się wątpliwości i pytania ze strony kasjerek czy powinny respektować obie karty. Jako, że podpisanie obu umów dzieliły blisko 3 lata, ten drugi projekt pilotowali już inni pracownicy, którzy przez błąd niedopatrzenia, nie zorientowali się, że mimo iż miastu Szczecin i samorządowi województwa zachodniopomorskiego (co zapowiadają) nie udało się jeszcze ujednolicić zasad działania obu kart, to możemy respektować kartę miejską na zasadach określonych w odrębnej umowie. Chcielibyśmy przeprosić wszystkich mieszkańców miasta, którzy nie mogli skorzystać z należnej im zniżki. Poinformowaliśmy już wszystkich naszych pracowników o możliwości sprzedaży biletów promocyjnych dla posiadaczy SKS i SKR.

Tomasz Ostach zapewnił nas, że szczeciński Urząd Miasta dostarczył operze stosowne informacyjne naklejki, których dotąd przy kasach nie było. Zostały one umieszczone przy okienkach kas biletowych. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Robert STACHNIK

Mieszkańcy posiadający Szczecińską Kartę Rodzinną znów mogą korzystać ze zniżek w szczecińskiej Operze Na Zamku, choć przez jakiś czas było to niemożliwe.

Cały artykuł we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i w e-wydaniu z 13.09.2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bobo
2016-09-13 11:58:49
No coś ty ,dostali premię , przecież jesteśmy w szczecinie!
Bezkarność
2016-09-13 09:22:02
Czy zwolniono już z pracy urzędników, którzy dopuścili się "błędu niedopatrzenia pracowników"?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA