EduFilharmonia to szeroka oferta kulturalna szczecińskiej filharmonii, przeznaczona dla dzieci, a łącząca beztroską zabawę z edukacją muzyczną. Mali melomani mogą zatem uczestniczyć, choć obecnie online, w koncertach, warsztatach i innych wyjątkowych wydarzeniach. Filharmonia właśnie ogłosiła konkurs na zaprojektowanie logo EduFilharmonii. Nie jest on jednak skierowany do zawodowych grafików czy ilustratorów, ale do dzieci i młodzieży. Czas na stworzenie projektu nie jest długi, bo obowiązuje do końca tego miesiąca. Ale mamy właśnie ferie, zatem młodzi artyści mają teraz sporo wolnego czasu, prawda?
- Ekipa EduFilharmonii zapewnia młodszej części melomanów ogromną dawkę energii, która szybko zamienia się w kreatywne działania muzyczne. Spiczasty budynek ze złotą salą symfoniczną na początku onieśmiela małych gości, by po chwili zostać oswojoną „białą szklaną górą” - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzeczniczka filharmonii. - Dla dzieci filharmonia to labirynt, w którym mieszka muzyka – wystarczy odrobinę ciekawości, by móc odkryć tajemniczy świat, w którym rządzą klucze wiolinowe, smyczki i partytury.
- Wszystkich młodych melomanów w wieku 10-15 lat zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na zaprojektowanie logo EduFilharmonii. Aby wziąć udział w konkursie, należy opracować, dowolną techniką, nazwę własną „EduFilharmonia”. Prace z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki mogą być wykonywane w dowolnych technikach malarskich i rysunkowych: pastel, tusze, akwarela, tempera, gwasz, olej, batik, collage, techniki własne - informuje rzeczniczka filharmonii. - Dopuszczalne są również formy z recyklingu: kolorowych papierów, tkanin, zakrętek itp. Format prac nie powinien przekraczać formatu A4. Dla zwycięzców przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody – tablet graficzny, pakiety wydawnictw edukacyjnych EduFilharmonii oraz bilety na koncerty w filharmonii.
Prace uczestników w formie skanu lub zdjęcia pracy należy przesłać drogą elektroniczną na adres social@filharmonia.szczecin.pl najpóźniej do 31 stycznia br. do godz. 23:59, a do skanu lub zdjęcia projektu należy dołączyć oświadczenie podpisane przez opiekuna prawnego uczestnika konkursu (dostępne jest na stronie filharmonii). Przesłany plik powinien być zapisany w formacie JPG lub PDF o rozmiarze nie przekraczającym 5 MB.
I jeszcze najważniejsza informacja: filharmonia na podstawie zwycięskiej pracy opracuje formę graficzną logo EduFilharmonii wraz z księgą znaku, która zostanie reprezentacyjnym znakiem graficznym EduFilharmonii. Znak ten odtąd znajdzie się na wszystkich materiałach edukacyjnych szczecińskiej filharmonii.
(MON)