Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Chopin i Strauss na otwarcie filharmonii. "Lodowy pałac" rusza jednak z koncertami

Data publikacji: 2021-02-12 09:11
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-12 13:29
Chopin i Strauss na otwarcie filharmonii. "Lodowy pałac" rusza jednak z koncertami
Fot. Dariusz Gorajski  

Nie od najbliższego piątku (12 lutego), choć jest taka możliwość, ale od 26 lutego szczecińska filharmonia rusza z koncertami z udziałem melomanów. Na początek - koncert z muzyką Fryderyka Chopina i Richarda Straussa. Bilety na to wydarzenie można będzie kupić w kasie "lodowego pałacu", od 12 lutego.

Przypomnijmy, że w momencie, kiedy rząd ogłosił możliwość "odmrożenia" części instytucji kultury, pracownicy filharmonii informowali, iż chwilowo będą kontynuowali działalność w formule online: "Znaczną część naszych odbiorców stanowią osoby starsze i dzieci. Biorąc pod uwagę ich bezpieczeństwo postanowiliśmy przełożyć decyzję o udziale publiczności w koncertach na późniejszy termin". 

W środowym komunikacie czytamy o nowej decyzji dyrekcji filharmonii: "Po konsultacjach oraz analizie naszych możliwości organizacyjnych podjęliśmy decyzję o otwarciu budynku oraz kasy Filharmonii od piątku, 12 lutego. Komfort i bezpieczeństwo odbiorców są dla nas priorytetem, dlatego podczas najbliższych dwóch tygodni będziemy spotykać się z melomanami podczas koncertów online, a pierwszy po przerwie koncert z udziałem publiczności odbędzie się 26 lutego o godzinie 19".

Kasa będzie czynna w piątek w godzinach 13 -18.

(MON)

 

Komentarze

Par excelance
2021-02-12 12:56:48
Uff, jak to dobrze, że Filharmonia w przerwie między zmienianiem kolorów światełek ma też możliwości organizacyjne, które pozwalają na"otwarcie budynku oraz kasy Filharmonii od piątku 12 lutego" oraz koncert już za dwa tygodnie ! Przerywamy naszą akcję : "Kup lampki na choinkowe i zrób własną filharmonię" !
Robert
2021-02-12 12:21:57
Decyzja podjęta ewidentnie pod czyimś naciskiem: dzwoniących z pretensjami ludzi albo Urzędu Miasta. To niezbyt dobrze świadczy o dyrekcji ale i urzędnikach wywierających nacisk.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ