Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Bursztynowe Pierścienie przyznane! Najlepsze spektakle i aktorzy nagrodzeni [GALERIA]

Data publikacji: 05 grudnia 2022 r. 21:02
Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia 2022 r. 09:34
Bursztynowe Pierścienie przyznane! Najlepsze spektakle i aktorzy nagrodzeni
Fot. Dariusz GORAJSKI  

Najlepsi aktorzy oraz wyjątkowe spektakle zachodniopomorskich teatrów nagrodzone. W poniedziałek (5 grudnia) w szczecińskiej Willi Lentza zostały wręczone statuetki w najstarszym regionalnym plebiscycie teatralnym „Bursztynowy Pierścień“. Tradycyjnie w dwóch kategoriach zdecydowała publiczność.

Od ponad półwiecza „Kurier Szczeciński“ organizuje konkurs doceniający artystów zachodniopomorskich scen. Tegoroczna edycja odbyła się we współpracy z Willą Lentza. Przez ponad dwa miesiące nasi Czytelnicy oddawali głosy w kierowanych do redakcji SMS-ach lub na kuponach drukowanych w „Kurierze“. Decyzją widzów w kategorii najlepszy spektakl zwyciężył monodram w reżyserii i wykonaniu Michała Janickiego „Raz, gdy chciałem być...“ prezentowany na scenie Teatru Kameralnego. W kategorii aktorka/aktor Czytelnicy nagrodzili Olka Różanka za rolę w monodramie „Akompaniator“ w reż. Zuraba Pirvelli wystawianym na scenie Willi Lentza.

Jednocześnie w tych samych kategoriach nagrody przyznało jury konkursu. Za najlepszy spektakl minionego sezonu uznano „Odlot“ szczecińskiego Teatru Współczesnego, dramat Zenona Fajfera w reżyserii Anny Augustynowicz. Najlepszą kreację aktorską ubiegłego sezonu zdaniem jury stworzyła Ewa Sobiech z Teatru Współczesnego w spektaklu „La Pasionaria“ występująca w roli Pasionarii 1. Zgodnie z tradycją i regulaminem jurorzy konkursu przyznali też nagrodę dla dobrze zapowiadającego się artysty oraz nagrodę za całokształt dokonań artystycznych. Srebrną Ostrogę otrzymała Helena Urbańska, aktorka Teatru Współczesnego. Natomiast Wielką Nagrodą Jury został uhonorowany Zdzisław Derebecki, wieloletni aktor oraz od 2007 r. dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie.

Nagrodzeni artyści odebrali statuetki Bursztynowych Pierścieni podczas uroczystej gali, która odbyła się  w poniedziałek w szczecińskiej Willi Lentza.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej zdjęć z finałowej gali "Bursztynowego Pierścienia" w galerii

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Elitki
2022-12-07 09:59:37
Elitkom i tak się ten cyrk elitkowy kręci... Tylko dlaczego za nasze pieniądze...
dyzma
2022-12-06 06:59:53
SM nie reaguje na wezwania w sprawie źle zaparkowanych samochodów a co dopiero hulajnogi.Powinna jechac laweta zbierać je hurtowo i odwozic na miejski parking po 500 zl / sztuka. Kosztami obciążyć operatora

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA