Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Bogusław Kierc opowie o nowej książce

Data publikacji: 2022-11-21 21:33
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-21 21:33
Bogusław Kierc opowie o nowej książce
 

W czwartek o g. 19 w Domu Kultury XIII Muz przy placu Żołnierza Polskiego 2 rozpocznie się spotkanie z Bogusławem Kiercem, autorem książki "Był sobie". To kolejna odsłona cyklu CZWARTKI LITERACKIE „13 MUZ” / SZCZECIŃSKI PRZEGLĄD LITERACKI „FORMA"

Karol Maliszewski o tekście Kierca pisze tak: „Kolejna książka Kierca otwierająca nas na Tajemnicę. Tajemnica lalki okazuje się tajemnicą człowieka, a teatralność człowieczeństwem. „Lubienie lalek ma swoje źródło w samej istocie bycia człowieka”. I w tym jest najgłębsza poezja, poezja zaskakujących, jakby głębinowych, poruszeń duszy. Kierc wraca do dzieciństwa, do pierwszych scen wciąż trwającej baśni. Animuje Andersenowską Księżniczkę na ziarnku grochu, uruchamia Opowieść, pierwotną narrację, w której jest wszystko: poezja, proza, dramat. Życie i śmierć. A my chcemy w tym uczestniczyć, medytując nad wyjątkową oryginalnością i odrębnością tego człowieka poezji, człowieka teatru, człowieka Słowa Wcielonego. Może to już ostatni szaman wolnego pisarskiego ducha w czasach korporacji zarządzających życiem literackim. Nie wiem. Podziwiam i polecam.”

Bogusław Kierc to poeta, krytyk literacki, aktor, reżyser, pedagog, edytor utworów Rafała Wojaczka, dramaturg. Uhonorowany Nagrodą PolCul Foundation (1986), Medalem im. Anny Kamieńskiej (1988), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2006) oraz Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2010). 

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA