wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim

Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim [GALERIA]

Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim
Data publikacji: 2019-11-09 23:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-10 08:15
Wywietleń: 1017 426861

Wystawę prac Wiesława Dymnego, legendarnego, krakowskiego artysty, zapomnianego geniusza, jak się o nim mówi, otwarto w sobotni wieczór (9 listopada)  w szczecińskim Teatrze Polskim. Okazją do tej ekspozycji była premiera spektaklu pt. "Dymny" w reżyserii Krzysztofa Materny.

Dymny, dowcipkując, tak napisał na pokazywanym na wystawie rysunku-autoprezentacji: „Umiem malować wszystko na różne sposoby, umiem pisać na maszynie powieści, opowiadania i szlagiery. Umiem rzeźbić, wykonuję wszelkie prace domowe z wielką dokładnością, wykonuję poza tym wszelkie roboty inne, bo jestem pojętny”. 

Artysta od 1953 roku studiował, przez dziesięć lat, malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nigdy jej nie ukończył. Tworzył przede wszystkim groteskowo-prześmiewcze rysunki, formą przypominające karykatury. 

Na wystawie w Teatrze Polskim prezentowane są rysunki i kolaże Dymnego. Można je oglądać do końca 2019 roku. Szczecińska ekspozycja jest częścią wystawy prezentowanej obecnie w krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Zdradźmy jeszcze, że podczas premierowego wieczoru w Teatrze Polskim działał Bar Lajkonik, w którym serwowano Wino Piwniczne - z Piotrem Skrzyneckim z Piwnicy pod Baranami (w której występował właśnie Dymny) i Damą z łasiczką na winiecie. Za kontuarem z kolei były "złote myśli" Dymnego o... trunkach.

(MON)

Fot. Grzegorz Siwa

Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim Bo jestem pojętny... Wystawa prac Dymnego w Teatrze Polskim

Komentarze

guciu
Ręce jak dwa bohenki chleba a głowa....
2019-11-10 06:51:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie