niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Kultura > Literatura i pogranicze w MBP. Zapisy na wydarzenia

Literatura i pogranicze w MBP. Zapisy na wydarzenia

Literatura i pogranicze w MBP. Zapisy na wydarzenia
Data publikacji: 2020-09-20 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-20 10:04
Wywietleń: 431 474810

25 września w Szczecinie rozpocznie się druga edycja festiwalowych spotkań z literaturą non-fiction „OKOlice Literatury” przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Temat przewodni: granice i pogranicza. Na część wydarzeń obowiązują zapisy.

MBP tak zachęca do uczestnictwa w imprezie: "W ciągu trzech dni festiwalowych (piątek-niedziela) zapraszamy do trzech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, na wydarzenia ujęte w trzy bloki tematyczne. Zaplanowaliśmy spotkania autorskie z twórcami literatury faktu i panele dyskusyjne z udziałem autorów i ekspertów. Liczymy na aktywny udział publiczności w tych dyskusjach – także udział online. Dla dzieci przygotowaliśmy interaktywne spotkanie autorskie, warsztaty pisarskie, a dla młodszej młodzieży warsztaty wokół książki „Mury”.

I tak na 25 września zaplanowano spotkania m.in. z Agnieszką Wójcińską, Ziemowitem Szczerkiem i Jurijem Andruchowyczem. Młodzież weźmie udział w warsztatach prowadzonych przez Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera.

26 września upłynie na spotkaniach autorskich (m.in. z Cezarym Łazarewiczem) i na dwóch dyskusjach: o życiu na pograniczach, przenikaniu się kultur i o funkcjonowaniu społeczeństwa poszukującego swojego miejsca między centrami, często na granicy, między wsią a miastem. Dla dzieci przygotowano spotkanie interaktywne z Katarzyną Ryrych i warsztaty z Danielem Odiją.

Dzień trzeci - 27 września - poświęcono tematyce „Świat. Pogranicze w ogniu”. MBP przygotowała spotkanie online z Pawłem Smoleńskim i panel dyskusyjny „Konflikty na ziemi bez granic”, a na zakończenie teatr stolikowy, dotyczący życia na pograniczu, poszukiwania własnej tożsamości, w wykonaniu Ewy Sobczak i Ewy Sobiech. Wydarzeniem towarzyszącym będzie spacer z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem.

Biblioteka podkreśla: "W związku z obecną sytuacją, część naszych gości będzie z nami online, na wydarzenia będą obowiązywać bezpłatne wejściówki (dostępne w serwisie Evenea), a na warsztaty dla dzieci i młodzieży, zapisy mailowe (promocja@mbp.szczecin.pl). Ilość miejsc w związku z tym będzie ograniczona – tym bardziej prosimy zgłaszać się po wejściówki tylko wtedy, gdy jesteście pewni swojej obecności na wybranym wydarzeniu. Jeżeli ktoś z różnych względów nie może wykorzystać pobranej wejściówki, proszony jest o zgłoszenie tego faktu organizatorom, aby zwolnić miejsce dla innych uczestników. Prosimy pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego. Regulamin wydarzenia będzie dostępny na miejscu i jest do wglądu na stronie okoliceliteratury.pl".

(as)

Na zdjęciu: W tym miejscu przed pandemią kwitło życie kulturalne. ProMedia przy al. Wojska Polskiego będą gospodarzem części wydarzeń festiwalu będą. 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie