wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Kultura > Biblioteka wraca do prezydenta

Biblioteka wraca do prezydenta

Biblioteka wraca do prezydenta
Data publikacji: 2015-07-28 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1650 6022

Uchwała zakładająca, że kosztem kilku mniejszych filii przy ul. Struga na prawobrzeżu powstanie duża mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej - z bogatym księgozbiorem oraz multimediami - wróciła do wnioskodawcy, czyli prezydenta. Tak zdecydowali radni podczas wczorajszych obrad Rady Miasta.

Nowa biblioteka miałaby być największą i najbardziej nowoczesną wypożyczalnią w Szczecinie, pełniącą również funkcję ośrodka kultury.

Przeciwnikom tego pomysłu - między innymi Małgorzacie Jacynie-Witt, radnej niezrzeszonej, czy Markowi Chabiorowi z Rady Osiedla "Słoneczne" - nie podoba się lokalizacja nowej filii oraz to, że, ich zdaniem, budynek, w którym miałaby funkcjonować, został wybrany na niejasnych zasadach.

Szerzej o pomyśle restrukturyzacji sieci bibliotek na prawobrzeżu już w najbliższy piątek.

(as)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: W tym budynku, dzierżawionym od prywatnego przedsiębiorcy, miałaby powstać duża miedioteka dla Prawobrzeża

Komentarze

Afera z EKKO wraca ? tylko pytam...
Tym razem w wersji ksiązkowej? A czym tam dzieci będą dojeżdżały? A czym i JAK będą WRACAŁY ??? Czy decydenci m y ś l ą głowami czy tylko portfelami ??? A kiedy skończy się remont ul. WIOSENNEJ???(jescze nie zaczęty a obiecany...) tylko pytam...
2015-07-29 16:55:58
Luk
Ps. oczywiście miałem na myśli oddalenie ekko od szkół na Rydla i Zośki Nałkowskiej.
2015-07-29 11:32:21
Luk
To jest ewidentny wałek, kosztem ludzi. W małych osiedlowych bibliotekach dzieciaki za szkół podstawowych i gimnazjów książki wypożyczają. Moja córka 10 lat wracając ze szkoły korzysta z biblioteki. Zabranie tych małych osiedlowych placówek kulturalnych to jest cios w młodzież, kosztem czyichś ciemnych interesów. Nikt tego nie podnosi, ale budynek Ekko znajduje się po drugiej stronie, łącznie 10 pasmowej i 4 jezdniowej drogi. Obok budynku jest bodajże 10-12 miejsc parkingowych, z czego w większości zawsze zajętych bo obok są sklepy z małymi parkingami, a w ekko w piwnicach dodatkowo siłownia. Na dzień dobry masa dzieciaków traci kontakt z bibliotekami na słonecznym i majowym, które oddalone są od szkół na tych osiedlach o 1-2 km. O Bukowym już nie wspominając. Co do multimedialności biblioteki, to zmodernizować trzeba stare, dostawić komputery (to teraz grosze), a do tego dziś w dobie powszechnego internetu multimedia są niemal w każdym domu. To co jest lansowane to jest totalna głupota i zarzynanie prywatą kultury. Wg mojej wiedzy wśród znanych mi mieszkańców nie znalazłem nikogo kto by ten pomysł popierał. Radni won od naszych lokalnych bibliotek. W fabryce lodów powinno się produkować lody, a nie kręcić.
2015-07-29 11:21:40
Dryja
"budynek, w którym miałaby funkcjonować, został wybrany na niejasnych zasadach" - jakich niejasnych? Jak kręcić lody to tylko w Lodziarni.
2015-07-29 10:29:19
do tzw. dyskutantów
Ale co tu ma Dąbie do rzeczy? Przecież ta nowa mediateka nie miała być w Dąbiu, prawda. Ale zawsze miło jest podyskutować ... o niczym. (niektórzy nawet porobili, jak widzę wyliczenia, brawo)
2015-07-29 10:12:48
anekline
do : gość Z całym szacunkiem dla Dąbia ale to mała dzielnica - a tu chodziło o zapewnienie nowoczesnej biblioteki dla prawobrzeża - więc lokalizacja musi być gdzie na tych dużych osiedlach.
2015-07-29 06:20:55
gość
Niedaleko, w samym centrum Dąbia jest zabytkowy pałacyk książąt pomorskich, a w nim biblioteka nr 6. I tam jest jeszcze trochę miejsca, żeby dodatkowo zrobić taką mediatekę. Koszt - pół etatu bibliotekarskiego, w porywach do jednego, ponadto kupno jakiegoś lepszego komputera i odtwarzacza (wszystko kilka tysięcy). No może jeszcze na farbę i regały - też w kilku tysiącach się zamknie. Powiedzmy że 10-20 tysięcy i mamy mediatekę w popularnej bibliotece, a nie wyrzucamy milion naszych podatków w coś, co lada chwila będzie trzeba zamknąć!
2015-07-28 21:21:14
Prawda
Co tu wyjaśniać wszystko od lat z łapą korupcji, A szczególnie takiego asa jak Krzystek szczecin niemiał.
2015-07-28 17:10:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy